Uroczystość Bożego Narodzenia 

Jezusa Chrystusa, który dzisiaj dla nas i dla naszego zbawienia przychodzi na świat. Przychodzi, aby nam ogłosić Dobrą Nowinę. Jest nią prawda, że Bóg nie jest zimny i daleki, ale że jest kochającym i czułym Tatą każdego z nas! I to jest naprawdę Dobra Nowina! Jezus jest Słowem, które mówi o Ojcu. A mówi same dobre rzeczy.

 • O godz. 15.00 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Prosimy o przybycie poczty sztandarowe i grupy parafialne
 • Jutro w drugi dzień świąt porządek   Mszy św. jak w każda niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny.
 • W środę przypada Świętem Świętych młodzianków. Dzieci i matki w stanie błogosławionym zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 z okolicznościowym błogosławieństwem.
 • Święto Świętej Rodziny w tym roku wyjątkowo będziemy obchodzili w piątek. To szczególne święto wszystkich chrześcijańskich rodzin. Modlimy się o ich uświęcenie. Jest to także święto patronalne Domowego Kościoła. W czasie Mszy św. wieczornej obecni małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
 • W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 zapraszamy parafian na Mszę św. i uroczyste nabożeństwo ekspiacyjno-dziękczynne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w ostatnim dniu roku odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Ciebie, Boga wysławiamy”.
 • Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Bożej Rodzicielki Maryi. W tym roku jest to niedziela. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 • Po Mszy św. wieczornej 1 stycznia Dzieci Maryi zapraszają na bożonarodzeniowe przedstawienie. Serdeczne polecamy ich występ przygotowany z wielkim zaangażowaniem.
 • Plan odwiedzin duszpasterskich zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotce.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Szkolna, Dębowa i Kolejowa
 • Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przebieg obchodu Uroczystości Bożego narodzenia: przygotowującym dekorację bożonarodzeniową, sprzątającym kościół, chórowi, scholi, służbie liturgicznej, i kościelnej, organistom, Dzieciom Maryi i młodzieży oazowej, grupie charytatywnej, pocztom sztandarowym, grupie regionalnej, podziękowania za dary materialne, pieczywo dla chorych, choinki i wszystkim uczestnikom bożonarodzeniowej liturgii.
 • Polecamy prasę katolicką. Świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego jest podwójne, cena 8 zł. Znajdziemy w nim sto stron tekstów, które pomogą nam świętować Boże Narodzenie. Dzieci i młodzież zachęcamy do sięgnięcia do najnowszego Małego GN. Są także inne ciekawe czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Jest organizowany wyjazd na jasełka do teatru w Cieszynie 14 stycznia 2017. Wyjazd o godz. 14.30; koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 • W dniach 28VI – 04 VII 2017 jest organizowana parafialna pielgrzymka do krajów nadbałtyckich. Zapisy do 31 I 2017. Szczegóły w gablotce.
 • Oaza z naszej parafii pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wykazali się dobrym sercem i zakupili coś na naszym kiermaszu. Dzięki Państwa hojności będziemy mogli bardziej korzystać z uroków naszej wspólnoty m.in. wyjazdem na rekolekcje wakacyjne. Jednocześnie zapraszamy na odpust parafialny na którym będzie można zakupić ciasta oraz ciasteczka domowej roboty. A rozpoczęte święta bożonarodzeniowe niech staną się czasem odpoczynku i refleksji. Niech Nowonarodzony narodzi się w naszych sercach i przepełni je miłością. Czas świąt niech będzie czasem mocniejszego przylgnięcia do Boga, obecnego również w drugim człowieku. Radosnych Świąt w gronie rodzinnym oraz szczęśliwego nowego roku! Życzy Młodzież z Ruchu Światło – Życie

 

Otwórzmy się na obecność Chrystusa wśród nas. On dzisiaj znowu przychodzi do nas jako dziecko. Przychodzi właśnie w takiej postaci, aby utwierdzić nas w przekonaniu, że Bóg jest kochającym i czułym Tatą – Jego i naszym.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Tomasz Drzewiecki, s. Waldemara i + Haliny, zam. Żory i Monika Harazin, c. Pawła i Jolanty zam. Piasek

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 18.12.2016r.

Zamknij