32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

„Duch Święty dmie kędy chce”

Miejmy nadzieję, że te słynne słowa Świętego Augustyna będą prorocze dla naszej Parafii.

15.02.2017r. rozpoczął się cykl 11 środowych spotkań Seminarium Odnowy w Duchu Świętych. Środowe spotkania naszej nowej grupy parafialnej są tego owocem.

Czy uczestnictwo w takich grupach ma sens, skoro podczas Sakramentu Bierzmowania  otrzymaliśmy wszystkie Dary Ducha Świętego, a raz dany przez Boga dar nie powinien być odebrany?

Odpowiadając na tego rodzaju wątpliwości należałoby przypomnieć, iż często bywa tak, że nie do końca obdarowywany ma świadomość wartości otrzymanego Daru. Czasem nie za bardzo wie, jak się nim posłużyć, a czasem, po prostu nie ma czasu, by poświęci mu więcej uwagi. I w tym miejscu przytoczmy jeszcze raz słowa Świętego Augustyna… „Byłeś wewnątrz, a ja byłem na zewnątrz”. Bardzo często w życiu czegoś usilnie poszukujemy, Gonimy za marnościami świata. Bywa, że zdobywamy nawet sławę, powodzenie w realizacji planów. Czasem zderzamy się z przeciwnościami losu. Poszukujemy usilnie czegoś, co nas uszczęśliwi. Jakże często jednak szukamy tego „CZEGOŚ” na zewnątrz, gdy tymczasem to COŚ zamieszkało w nas. Dlatego warto podjąć wszelkie kroki, by na nowo odnaleźć w sobie Boga. By to Duch Święty, a nie media, celebryci i inne pozory wartości – kierował naszym życiem.

Jesteśmy dziećmi Boga i każdy z nas ma na ziemi Misję do spełnienia. Bożą Misję. By odkryć swoje powołanie, potrzeba właściwego rozeznania, a w tym może dopomóc jedynie Duch Święty. Zaś w realizacji takiego powołania, z pewnością, najlepiej może pomóc właśnie Wspólnota.

We wspólnocie stopniowo możemy odkrywać Bogactwo, jakim zostaliśmy obdarowani. Ale nie tylko. Możemy poznać bliżej ludzi, wśród których dopiero tak naprawdę mamy szansę uświadomić sobie, że Bóg uczynił każdego z nas kimś niepowtarzalnym. We Wspólnocie mamy szansę zawiązać wspaniałe przyjaźnie. A życiowe doświadczenia tych ludzi, jakże często mogą stać się pomocą w zrozumieniu świata i życia.

Możemy uczestnictwo w takiej Wspólnocie potraktować jako ważną i piękną „Przygodę Duchową”.

Serdecznie zapraszamy na spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w każdą środę o godz. 18.00 /również w okresie wakacyjnym/.