Choć rozpoczął się już okres zwykły w roku liturgicznym, upamiętniający różne wydarzenia i tajemnice z życia Chrystu­sa, dzisiaj wracamy znów nad Jordan, gdzie spotykamy Jana Chrzciciela, który w Jezusie rozpoznaje Mesjasza i wskazuje na Niego, jako na Baranka Bożego. Uczestnicząc w Euchary­stii, dajemy świadectwo naszej wiary w Jego mesjańskie po­słannictwo i uświadamiamy sobie naszą odpowiedzialność za głoszenie tej prawdy współczesnemu światu. Prośmy zatem Boga o łaskę mocnej wiary, która znajduje potwierdzenie w świadectwie życia.

 • O godz. 15.15 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 Nieszpory kolędowe
 • Ja to została zapowiedziane, dziś przed kościołem można złożyć datek na rzecz poszkodowanych przez pożar w dniu 24 grudnia 2016 przy ul. Katowickiej. Składkę zbierają strażacy i przedstawiciele Rady Sołeckiej z puszkami oznaczonymi logo Stowarzyszenia „Omnibus”
 • Spotkania grup wg. harmonogramu.
 • We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy do kościoła na spotkania modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Spotkanie trwa ok. godziny. Będzie to czas modlitwy uwielbienia, rozważania Słowa Bożego, czas dzielenia się wiarą. Spotkania odbywają się we wtorki co dwa tygodnie.
 • Od 18 do 25 stycznia jak co roku będzie trwał Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan
 • Cotygodniowa adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.00
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca o godz. 16,30 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do praktykowania tego nabożeństwa w rodzinach.
 • Przypominamy, że przed Mszami św. w tygodniu odmawiamy różaniec w intencji nowych powołań do służby w Kościele, o świętość życia w rodzinach i za Ojczyznę.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Leśnej cz. II.
 • Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który polecamy na ulotkach rozdawanych na kolędzie. Będzie się on odbywał w naszym Domu Parafialnym. Jest to forma aktywnych rekolekcji prowadzonych przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.
  Termin: 3-5 lutego.
  Piątek od 18.00 do 21.00;
  Sobota od 9.00 do 19.00;
  Niedziela od 9.00 do 14.00;
  Koszt: 60 zł płatne w piątek przed rozpoczęciem kursu (koszt pokrywa: materiały i wyżywienie – obiad w sobotę i niedzielę, przekąski, napoje).
  Zapisy: w kancelarii parafii lub na stronie http://secim.pl/wydarzenie/kurs-nowe-zycie-piasek/ lub po każdym spotkaniu modlitewnym we wtorki.
  Więcej szczegółów na secim.pl

 • Polecamy prasę katolicką. Jest nowe wydanie Gościa Niedzielnego a w nim: jak należy rozumieć słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości; o praktykowaniu przez Polaków niedzielnej Mszy św.; jak palić w piecu by smog był mniejszy. Dzieci i młodzież zachęcamy czytania Małego GN. Są także inne ciekawe czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • W dniach 28VI – 04 VII 2017 jest organizowana parafialna pielgrzymka do krajów nadbałtyckich. Zapisy do 31 I 2017. Szczegóły w gablotce.

Warto w kontekście przeczytanej Ewangelii zapytać o znajo­mość Jezusa dzisiaj. Minęło dwa tysiące lat od czasu, gdy Jan dał świadectwo swojej znajomości Jezusa. Cały ten czas jest głoszeniem Ewangelii. Mimo to ciągle całkiem spora część ludzkości zdaje się być poza zasięgiem jej światła.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 8.01.2017r.

Zamknij