Zgromadziliśmy się w tej świątyni, aby słuchać słowa Bożego i uczestniczyć w Ofierze Chrystusa. Przynosimy w darze wszyst­ko, co w minionym tygodniu naszego życia było dobre i piękne, co było dla chwały Bożej i pożytku naszych bliźnich. Z nadzie­ją spoglądamy na nowy tydzień, oczekując światła Ducha Świętego, abyśmy mogli dobrze poznać i wypełnić czekające nas w nim zadania.

 • O godz. 15.15 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 Nieszpory kolędowe
 • Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie w poniedziałek o godz. 19.00.
 • We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy do kościoła na kolejne spotkania modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Jest to czas modlitwy uwielbienia, rozważania Słowa Bożego, czas dzielenia się wiarą.
 • Zapraszamy na spotkanie ministrantów i ich rodziców w środę po wieczornej Mszy św.
 • W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W czasie Mszy św. będą poświęcane świece. O godz. 17.00 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prosimy o ich przybycie z rodzicami.
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. Spowiedź św. dzieci młodszych w poniedziałek o godz. 16.00, starszych i gimnazjalistów w środę o godz. 16.00, młodzieży ponadgimnazjalnej i kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 18.00. Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.
 • W piątek o godz. 18.30 sprawowana jest Msza św. dla młodzieży. Dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży z II klas szkół ponadgimnazjalnych jest to liturgiczne spotkanie formacyjne.
 • W piątek będzie trwała całodzienna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu, a od 20.00 całonocna w intencji świętości życia rodzinnego, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji Ojczyzny. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Grupy czuwające prosimy o podjęcie służby.
 • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii
 • Zapraszamy na Kurs Nowe Życie. Będzie się on odbywał w naszym Domu Parafialnym już od najbliższego piątku. Jest to forma aktywnych rekolekcji prowadzonych przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. Termin: 3-5 lutego: Piątek od 18.00 do 21.00; Sobota od 9.00 do 19.00; Niedziela od 9.00 do 14.00; Koszt: 60 zł płatne w piątek przed rozpoczęciem kursu (koszt pokrywa: materiały i wyżywienie – obiad w sobotę i niedzielę, przekąski, napoje)]. Zapisy: w kancelarii parafii lub na stronie http://secim.pl/wydarzenie/kurs-nowe-zycie-piasek/ lub po spotkaniu modlitewnym we wtorek. Więcej szczegółów na secim.pl
 • W sobotę o 8.30 będzie sprawowana Msze św. w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy wyrządzone temu Sercu oraz nawrócenie grzeszników. Ten akt pobożności maryjnej jest związany przystąpieniem do Spowiedzi na tę okazję, odmówieniem różańca i 15 minutami rozważań o tajemnicach różańca – przez 5 kolejnych sobót. Każdy indywidualnie
 • Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie. Początek o godz. 13.00
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Katowickiej od nr 80 do końca (parzyste).
 • Jako parafia bierzemy udział w dziele pomocy rodzinom syryjskim „rodzina rodzinie”. Zachęcamy też do indywidualnego udziału w tej dobrej sprawie. Na naszej stronie znajduje się odpowiedni link i informacje.
 • Polecamy prasę katolicką. Jest nowe wydanie Gościa Niedzielnego. Dzieci i młodzież zachęcamy czytania Małego GN. Są także inne ciekawe czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • W dniach 28VI – 04 VII 2017 jest organizowana parafialna pielgrzymka do krajów nadbałtyckich. Zapisy do 31 I 2017. Szczegóły w gablotce.

„Szukajcie Pana” (So 2,3). Tę zachętę słyszeliśmy już w pierw­szym czytaniu. Jest ona jeszcze bardziej aktualna teraz. Za chwi­lę opuścimy tę świątynię i wrócimy do naszych domów, jutro do szkół, uczelni, miejsca pracy. Urzeczywistniając królewską mi­sję Chrystusa, bądźmy świadkami miłości Boga wobec wszyst­kich, których spotkamy na swojej drodze w rozpoczynającym się tygodniu.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 22.01.2017r.

Zamknij