IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA LAETARE

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność, czy też nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. I to pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź?
Kolekta dzisiejsza jako patronacka przeznaczona jest na renowację zabytkowego kościoła w Ćwiklicach.

 • O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
 • Dzisiaj w Katowicach odbywają się Główne uroczystości z ok 25 lecia powstania Archidiecezji katowickiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 12 w katedrze Chrystusa Króla będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup.
 • We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy do kościoła na spotkania modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Jest to czas modlitwy uwielbienia, rozważania Słowa Bożego, czas dzielenia się wiarą. Spotkania odbywają się we wtorki co dwa tygodnie.
 • Kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy w Duchu św. odbędzie się w środę o godz. 18.00.
 • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.00
 • Po Mszy św. w piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa
 • W sobotę o godz. 7.30 będzie sprawowana Msza św. wynagradzająca do Niepokalanego Serca NMP
 • Zachęcamy do jak najwcześniejszego przystąpienia do Spowiedzi przedświątecznej, by przeżywać czas Wielkiego Postu w pełnym zjednoczeniu z Chrystusem. Okazja do spowiedzi każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.- w niedziele pół godziny.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Powstańców Śląskich cz. II + Sikorskiego
 • 2 kwietnia, w niedzielę, o godz. 14.30 organizowany jest wyjazd na misterium Męki Pańskiej do teatru w Cieszynie. Zapisy w zakrystii
 • Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym; wielkopostnym cykl o walce duchowej; o złym wpływie uprawiania jogi Dzieci i młodzież zachęcamy czytania Małego GN: skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną oraz wszystko o jałmużnie; jak dzisiaj żyją dzieci w Aleppo i jak można im pomóc; Są także inne ciekawe czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pan Bóg przenika nasze serca i je zna. Patrząc w nie, czyta naj­tajniejsze ludzkie myśli i wie o nas wszystko. O tej prawdzie usłyszeliśmy również w dzisiejszej liturgii słowa. Tylko z czystymi sercami możemy poznawać Boga. Niech zatem zajaśnieje nam Chrystus, przywracając sercom wzrok duszy, który pozwala dostrzec całe bogactwo łaski, jakiej Pan nam udziela.

Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Niedziela, s. Eugeniusza i Joanny, zam. Pszczyna i Justyna Bojdoł, c. Józefa i Cecylii, zam. Piasek; Adam Cofała, s. +Augustyna i +Heleny, zam. Piasek i Klaudia Kapek, c. +Krzysztofa i Renaty, zam. Pszczyna; Kamil Gielata, s. Wojciecha i Beaty, zam. Piasek i Martyna Brzęczek, c. Mirosława i Krystyny, zam. Piasek

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 19.03.2017r.

Zamknij