XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia  2017 r.

Eucharystia to spotkanie z Jezusem, które rzeczywiście jest władne przemieniać nasze życie. Człowiek nakarmiony Bożym słowem oraz żywym chlebem Chrystusowego ciała zostaje uzdolniony do miłości bliźniego, która często przekracza nasze możliwości. Czy zatem, przychodząc na Mszę św., naprawdę chcemy spotkać się z Jezusem? Czy zdajemy sobie sprawę, że decydujące pytanie w życiu naszej wiary brzmi: kim jest dla mnie Jezus? Jeśli wiemy, kim On jest w naszym życiu, to na­prawdę jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. Dzisiaj w naszej parafii dziękujemy Bogu, w którego rękach jesteśmy, za tego roczne zbiory. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana o godz. 10.00

 • Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.15 a o 15.30 na Nieszpory niedzielne.
 • Spotkanie modlitewne Trzeciego Zakony św. Franciszka odbędzie się we wtorek po porannej Mszy św. Zapraszamy wszystkich, którym jest bliska duchowość biedaczyny z Asyżu
 • W środę nasi ministranci wyjeżdżają do katowickiej katedry na swój doroczny, powakacyjny Dzień Skupienia
 • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę w środę po nabożeństwie do MBNP.
 • Spotkania innych grup, odbywają się według wewnętrznych uzgodnień. Biblioteka czynna w piątek po Mszy św.
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św. Dzieci zapraszamy do Spowiedzi św. w poniedziałek i środę o godz. 16.00 a młodzież w piątek o godz. 19.00.
 • W piątek będzie trwała całodzienna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu, a od 20.00 całonocna w intencji świętości życia rodzinnego, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji Ojczyzny. Do 21.00 medytacja będzie prowadzona przez Odnowę w Duchu św. jako  modlitwa  ze św. O. Pio przy jego relikwiach. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Grupy czuwające prosimy o  podjęcie służby.
 • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii
 • W sobotę kapłani naszej diecezji pielgrzymują do Turzy Śląskiej. Jest to także doroczny Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Prosimy o modlitwę.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 młodzież Ruchu Światło życie spotyka się na Dniu Wspólnoty w katowickiej katedrze.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest nowe wydanie Gościa Niedzielnego a w nim: o przedziwnej znajomości francuskiego księdza Bernarda Briena z bł. Ks. Jerzym Popiełuszko; płyta DVD z filmem „Misja”; a także aktualny Mały Gość Niedzielny z płytą a na niej piosenki dla dzieci i młodzieży.

 

Niech doświadczenie spotkania z Jezusem, który karmi nas chlebem dającym życie wieczne i który umacnia swoim sło­wem, budzi w nas pragnienie pielęgnowania żywej z Nim przy­jaźni. Prośmy codziennie Jezusa, aby dawał nam odwagę do świadczenia o Nim jako jedynym, prawdziwym Panu tam, gdzie żyjemy i pracujemy.

 

Zapowiedzi przedślubne:
Łukasz Karwot
, s. Jarosława i Agnieszki zam. Radlin i Weronika Kędzior, c. Henryka i Marcjanny, zam. Piasek;
Łukasz Bażanowski wyz. ewang., s. Jana i Janiny, zam. Piasek i Paulina Dyc, c. Dariusza i Doroty zam. Goleniów;
Szymon Jakubowski, s. Zbigniewa i Małgorzaty, zam.  Kraków i Daria Bielecka, c. + Zdzisława i Grażyny, zam. Piasek

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 20.08.2017

Zamknij