Drodzy Parafianie
zwłaszcza Ci, którzy jeszcze nie wiedzą o tym, że w każdy PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA  odbywa się w naszej Parafii CAŁONOCNE CZUWANIE połączone z ADORACJĄ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

W tym dniu, w godzinach od 20-stej do 21-wszej czuwanie połączone z adoracją, modlitwami i śpiewem, organizuje działająca wśród nas Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, która ponadto obejmuje opieką całe czuwanie.
Jak wiadomo, Jezus nie przyszedł do ludzi tylko po to, by pokazać im jak żyć, ale przede wszystkim, by już z nami pozostać na zawsze.  Słowa Jezusa, jak nam zapowiedział, ani nie przemijają, ani się nie zmieniają… a więc cały czas jest z nami. Ale czy my Jesteśmy z Nim?
Tak więc, by Jezus był z nami, bądźmy z Nim także i my, gdyż nie ma innej drogi dla tej Wspólnoty jaką z Nim Tworzymy.

Życie codzienne i liczne obowiązki, ale także mało wysiłku z naszej strony – powodują, że bardzo rzadko tak naprawdę, możemy spotkać się z naszym Odkupicielem. Spotkać i odczuć prawdziwą Jego obecność, która najlepiej ujawnia się w ciszy i skupieniu. Dlatego korzystajmy z tych Piątków, tworząc Wspólnotę z Bogiem i z sobą nawzajem. Z tego zawsze rodzą się dobre owoce, przy okazji ukazując światu to, że mimo tak ogromnych prześladowań w świecie i apostazji w Europie – jesteśmy ciągle obecni – My, Mistyczne Ciało Chrystusa.
Ważne, by w całonocnym czuwaniu zawsze ktoś był obecny przed Najświętszym Sakramentem, dlatego organizujmy się i zapraszajmy bliskich i znajomych. Niech każdy chociaż zachęci jedną osobę, a będzie nas wielu.

Mamy jednocześnie radość poinformowania Was, że często na czuwaniach towarzyszą nam Relikwie Świętych.
Wspominaliśmy świętych:
– Jan Paweł II
– Faustyna
– Andrzej Bobola
– Mała Arabka
– Mała Tereska z Lisieux
Czuwania odbywały się też w obecności obrazów np. Matki Boskiej Cudownego Medalika.
We wrześniu planujemy czuwanie z relikwiami św. Ojca Pio a październiku przy relikwiach Dzieci Fatimskich.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Pamiętajmy jeszcze o tym, że to są tylko marne chwile – darowane Bogu, które są niczym w porównaniu do wielu godzin marnowanych na tak wiele rzeczy zbędnych, pustych a czasem nawet dla nas szkodliwych. Nie oszczędzajmy więc na czasie dla Boga, gdyż Bóg daje nam go, jak widać, w nadmiarze.
Spotkajmy się i bądźmy razem podczas pierwszopiątkowego nocnego czuwania.

Odnowa w Duchu Świętym

Więcej w Aktualności
OAZA – Dzień Wspólnoty 3.09.2017

Oazowicze wyjeżdżają w najbliższą niedzielę 3.09.2017 na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie do katowickiej katedry. Godzinę wyjazdu omówimy po wieczornej...

Zamknij