XXV Niedziela Zwykła 24 września 2017 r.

Każdy z nas jest zaproszony do pracy w winnicy Pańskiej. Przez rzetelne wykonywanie swoich obowiązków w życiu rodzinnym oraz społecznym mamy wypełniać nasze chrześcijańskie powołanie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga, dlatego dzisiaj nasz Pan wzywa nas, byśmy na nowo przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne.

❖ Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.15 a o 15.30 na Nieszpory niedzielne.
❖ Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się we wtorek po porannej Mszy św. Zapraszamy wszystkich, którym jest bliska duchowość św. Franciszka.
❖ Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00.
❖ 28 września, w czwartek, o godz. 19.00 ks. Tadeusz Skrzypczyk z Odnowy w Duchu Świętym będzie sprawował w naszym kościele Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
❖ Adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.00.
❖ Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 17.45 w kościele.
❖ 30 września, w sobotę, w Czernej nasza parafianka siostra Jeremia – Agnieszka Cofała będzie składała zakonne śluby wieczyste. Będziemy się modlić w jej intencji. Jest możliwość wyjazdu do Czernej na wspomniana uroczystość. Prosimy o zgłoszenia do środy. Wyjazd 9.15.
❖ W niedzielę 1 października będziemy świętowali rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Już dzisiaj zapowiadamy że od 10 – 17 listopada w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywali Misje św. Specjalną okazją do ich odbycia w tym roku jest 20 rocznica poświecenia naszego kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji prowadzących i parafian.
❖ Pierwsze październikowe nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę o 15.15. Kolekta w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
❖ Młodzież II klas ponadgimnazjalnych zapraszamy na katechezę przygotowującą do życia w rodzinie i małżeństwie. Pierwsze spotkanie w sobotę 7 października o 15.30. Katecheza będzie miała charakter spotkań prowadzonych przez zaproszonych gości. Prosimy rodziców o zachęcenie swych dzieci do uczestnictwa w tych spotkaniach. Dyplom ukończenia jest dokumentem przedstawianym przy przy zawieraniu małżeństwa
❖ Inauguracyjne spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 3 października (wtorek) o g. 19.00. Przepraszamy za zmianę daty
❖ Zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z parafii naszego dekanatu; 6–8 października – dom rekolekcyjny „Idylla” w Wiśle. Prosimy o zgłoszenia..
❖ Pierwsza katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. 5 października g. 16.30
❖ Organizatorzy informują, że są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje. Więcej na ulotce.
❖ Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół, i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.
❖ Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest nowe wydanie Gościa Niedzielnego a w nim: o małżonkach, którym rozpadało się małżeństwo a oni byli wierni; o tym jak pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy audiobook z I cz. „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
❖ Rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Ze stolika można zabrać formularz do złożenia podpisów.
❖ Pani Sołtys zaprasza do oddawania głosów na „budżet obywatelski” (przed Salą Parafialną)

Umocnieni przez Chrystusa idziemy do swoich zajęć, miejsc pracy. Pracujmy w winnicy Bożej i czyńmy sobie ziemię poddaną, bo to jest nasze zadanie i to jest wypełnienie chrześcijańskiego powołania. Bóg nas nagradza i błogosławi na trud naszych dni.

Zapowiedzi przedślubne:
Grzegorz Kajstura, s. +Beniamina i Danuty, zam. Pszczyna i Daria Gorzela, c. +Józefa i Anny, zam. Piasek;
Szymon Kuczera, s. Artura i Jolanty, zam. Czarków i Kinga Szkucik, c. +Artura i +Anety, zam. Piasek;
Arkadiusz Wybrańczyk, s. Piotra i Ewy, zam. Piasek i Justyna Czembor, c. Andrzeja i Beaty, zam. Ćwiklice

❖ Spotkania grup, odbywają się według planu sprzed wakacji: Dzieci Maryi sobota 10.00, Scholka w czwartki po Mszy św. szkolnej, Chór w czwartek o 18.00. Ministranci sobota 8.30, Oaza piątek 17.00. Spotkania innych grup będą ogłaszana. Biblioteka czynna w piątek po Mszy św. Korepetycje z matematyki we wtorek o godz. 16.0

Inne terminy rekolekcji dla kandydatów do bierzmowania.
• • 6–8 października – dom rekolekcyjny „Idylla” w Wiśle;
• • 13–15 października – dom rekolekcyjny „Idylla” w Wiśle;
• • 27–29 października – Ośrodek Spotkań i Formacji im. Św. Jadwigi Śląskiej w Brennej;
• • 3–5 listopada – dom rekolekcyjny „Idylla” w Wiśle;
• • 10–12 listopada – dom rekolekcyjny „Idylla” w Wiśle.

Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii a także mailowo: katechetyczny@archidiecezjakatowicka.pl lub pod numerem: 519 546 011. Koszt 99 zł (transport we własnym zakresie).

❖ Rusza kolejna edycja parafialnego funduszu stypendialnego. Informacje w kancelarii.
❖ Wspólnota Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież na swoje cotygodniowe spotkania w piątek po Mszy świętej
❖ U początku nowego roku duszpasterskiego zachęcamy do udziału w rekolekcjach w diecezjalnych domach rekolekcyjnych
❖ Terminy Dekanalnych dni skupienia dla narzeczonych w Parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie w 2018 roku
1/ 4 luty godz. 13.00 – 15.00
2/ 4 marzec godz. 13.00 – 15.00
3/ 13 maj godz. 13.00 – 15.00
4/ 14 październik godz. 13.00 – 15.00
W 2017 roku Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się jeszcze w Pszczynie w niedzielę 22 października o godz. 13.00. Na Dzień Skupienia nie trzeba się zapisywać!

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 17.09.2017r.

Zamknij