„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” – ten piękny refren psalmu i dzisiejsze czytania przypominają nam o tym, że kiedy idziemy za Jezusem, nie braknie nam niczego, żeby osiągnąć zbawienie. Jezus zna nas i chce dobra każdego. Nie musimy już błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. On przyszedł, aby dać nam życie. Dziś odbywa się kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami w Polsce prowadzona jest zbiórka na papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży, który jest żywym pomnikiem budowanym świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II

 • Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00 a o 15.15 na nabożeństwo różańcowe.
 • Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, w soboty o godz. 8.00 a w niedziele o 15.15. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci do udziału w październikowym nabożeństwie.
 • Spotkanie katechetyczne dla kandydatów do bierzmowania z II klas gimnazjalnych w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00.
 • Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00.
 • W piątek przypada dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. Po Mszy św. różaniec i procesja. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.30.
 • Katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. we wtorek g. 16.30.
 • Od 10-30 października wzorem lat poprzednich będzie przeprowadzona zbiórka dla kleryków na Sri Lance. Szczegóły na plakatach.
 • Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w Pszczynie w parafii Wszystkich Świętych w niedzielę 22 października o godz. 13.00.
 • Mężczyznom pragnącym odnaleźć swoje miejsce w Kościele polecamy spotkania w ramach kursu „Jakub” . Będą się one odbywały od 20-22 października w Ćwiklicach. Zgłoszenia w naszej parafii lub ćwiklickiej.
 • Od 11 – 19 listopada w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywali Misje św. Specjalną okazją do ich odbycia w tym roku jest 20 rocznica poświecenia naszego kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji prowadzących i parafian.
 • W naszej parafii powstaje nowy krąg rodzin „Domowego Kościoła”, wspólnoty rodzin pragnących żyć głębiej swoją wiarą. Zapraszamy i prosimy o zgłoszenia.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest nowe wydanie Gościa Niedzielnego a w nim: Co robić, gdy dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?; o świętej, którą bardzo cenił św. Ojciec Pio i codziennie modlił za jej wstawiennictwem. W aktualnym Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy audiobook z II cz. „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
 • Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Ze stolika można zabrać formularz do złożenia podpisów.
 • Spotkania grup: Dzieci Maryi sobota 10.00; Scholka w sobotę o godz. 11.30; Chór w czwartek o 18.00; Ministranci sobota 8.30; Oaza piątek 17.00; Odnowa w Duchu Świętym w środę o po wieczornej Mszy św. Spotkania innych grup będą ogłaszane. Biblioteka czynna w piątek po Mszy św. wieczornej. Korepetycje z matematyki we wtorek o godz. 16.00.

Wszechmogący, wieczny Boże, prowadź nas do niebieskich radości, Niech pokorny lud dojdzie do Ciebie, podążając za zwycięskim Pasterzem.

 Terminy Dekanalnych dni skupienia dla narzeczonych w Parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie w 2018 roku
1/ 4 luty godz. 13.00 – 15.00 (ze mszą świętą)
2/ 4 marzec godz. 13.00 – 15.00 (ze mszą świętą)
3/ 13 maj godz. 13.00 – 15.00 (ze mszą świętą)
4/ 14 październik godz. 13.00 – 15.00 (ze mszą świętą)

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 01.10.2017r.

Zamknij