5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Piąta niedziela Wielkiego Postu uświadamia nam, że: „nadeszła godzina, aby Syn Człowieczy został uwielbiony” (J 12,23). Gromadząc się w duchu wiary i miłości przy ołtarzu, zadajemy sobie pytania: co zrobiliśmy, aby poznać swoje serce, aby do­strzec, kim jesteśmy, czy dobrze postępujemy? Co już zrobili­śmy, aby być lepszymi? Pytania te trzeba sobie zadawać, mając świadomość tego, co Jezus uczynił dla nas przez mękę krzyża. Dlatego dziś zastajemy w kościołach zakryte krzyże. To ma w nas wzbudzić refleksję nad tym jakie miejsce krzyż Chrystusa zajmuje w naszym życiu. Część Wielkiego postu zaczynająca się w dzisiejszą niedzielę ma charakter pasyjny

 • O 15.00. zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 • Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli odbędzie się dziś w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie. Rozpoczęcie godz. 15.00. Msza św. o 16.15.
 • Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w poniedziałek, o godz. 18.00 w salce pod probostwem.
 • Spotkanie Koła Charytatywnego Caritas odbędzie się we wtorek po porannej Mszy św.
 • Zmarła nasza parafianka Anna Kropidło. Pogrzeb wtorek godz. 12.00.
 • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w środę po wieczornej Mszy św. do salki pod probostwem.
 • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św. Prosimy o przybycie z rodzicami.
 • Adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w piątek od godziny 16.00
 • Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 17.30.
 • Nauki przed Chrztem św. dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędą się w piątek o godz. 18.30 w kościele.
 • Za tydzień niedziela Palmowa. Na Mszach Świętych będą poświęcane palmy. Tego dnia młodzież z całej diecezji gromadzi się o godz. 14.00 w katowickiej katedrze by obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Jak co roku do katedry udaje się także młodzież z naszej parafii.
 • Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania (zwłaszcza uczniów III klas gimnazjalnych, ale również II gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych). Rekolekcje odbędą się w dniach 13–15 kwietnia br. w domu rekolekcyjnym „Idylla” w Wiśle. Prosimy o zgłoszenia u duszpasterzy.
 • Zachęcamy do jak najwcześniejszego przystąpienia do Spowiedzi św. wielkanocnej.
 • W zakrystii znajduje się lista posług w czasie Liturgii Słowa w Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień oraz Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy do wpisywania się. Spotkanie posługujących odbędzie się w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. w salce pod probostwem.
 • Przypominamy, że zapowiadana wcześniej ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 23 marca. Szczegóły na plakacie i ulotkach z tyłu kościoła.
 • Wielkanocne świece Caritas można nabywać w zakrystii. W ten sposób wspomagamy dzieło pomocy dzieciom.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół, i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.
 • Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, Są nowe numery kolportowanych tytułów. W „Gościu Niedzielnym”: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka; wielkopostny cykl o św. O. Pio cd.. W „Małym Gościu Niedzielnym” obrazek ze św. Ojcem Pio i jego rady o Spowiedzi; o O. Pio opowiada jego były ministrant.

Przez cały Wielki Post medytujemy nad męką Chrystusa. Wielbimy Jego krzyż, aby przygotować się jak najlepiej na prze­żywanie tajemnicy zmartwychwstania. Dla nas krzyż jest znakiem zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, który w pełni od­czytujemy dopiero w kontekście zmartwychwstania (por. J 12,32).

Zapowiedzi przedmałżeńskie: 

Bartosz Skrzypiec, s. Marka i Beaty; zam. Piasek i Karolina Paszek, c. Adama, zam. Poręba;
Kamil Dzień, s. Adama i Elżbiety, zam. Bieruń Stary i Patrycja Operchalska, c. Henryka i Marii, zam. Piasek;
Dawid Polok, s. Bronisława, zam. Radostowice i Marta Pudełko, c. + Józefa, zam. Piasek.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 11.03.2018r.

Zamknij