4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daje nam jednak taką właśnie oka­zję. Dzisiaj bowiem przypada Światowy Dzień Modlitw o Powo­łania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słucha­czy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śla­dami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza Święta to najwspanialsza modlitwa, ale pamiętajmy też o naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, które czerpać możemy z wielkiego skarbca Kościoła

 • O godz. 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 na Nieszpory Niedzielne
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remont kościoła w Ćwiklicach, dla którego to dzieła jesteśmy parafią patronacką. Serdecznie witamy ks. wikarego Marka Wójcickiego, który wygłosi homilie i poprosi o wsparcie w dziele renowacji ćwiklickiej świątyni.
 • Na stoliku z tyłu kościoła jest koszyk cytatów biblijnych, które można zabierać do osobistego Są też darmowe egzemplarze Ewangelii wg św. Łukasza.
 • Zapraszamy na zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w poniedziałek o 19.00.
 • Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 19.00.
 • Spotkanie Franciszkańskiego Zakony Świeckich odbędzie się we wtorek po porannej Mszy św. Zapraszamy wszystkich, którym jest bliska duchowość franciszkańska.
 • W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. udamy się do krzyża misyjnego, by modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
 • Spotkanie Odnowy w Duchu św. w środę po Mszy św. wieczornej.
 • W czwartek w naszej parafii na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież III klas gimnazjalnych przyjmie Sakrament Bierzmowania. Niech w tej ważnej chwili życia towarzyszą bierzmowanym ich krewni i liczni parafianie. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Szafarzem Sakramentu będzie ks. biskup Adam Wodarczyk.
 • Adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.00.
 • Katechezy, spotkania grup, korepetycje odbywają się według ustalonego planu.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół, i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego a w nim: najnowsza adhortacja papieża Franciszka poświęcona powołaniu do świętości „Gaudete et exultate”. Jest także aktualny numer Małego Gościa i inne czasopisma.
 • Biuro Radia Maryja z Pszczyny organizuje 28 kwietnia o godz. 7.00 pielgrzymkę do Krakowa na beatyfikację Hanny Chrzanowskiej, polskiej pielęgniarki, a w niedzielę 28 kwietnia wyjazd do Zabrza na występ Zespołu Pieśni i Tańca z ok. 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Numery kontaktowe: 32/2100374 i 536601452.
 • W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie w każdą niedzielę o 14.00 są sprawowane Msze św. w języku ukraińskim. Prosimy o poinformowanie osoby pochodzące z Ukrainy a przebywające w naszej miejscowości.

Należymy  do owczarni, gdzie Dobry Pasterz troszczy się o swoje owce i nie pozostawia ich samymi. On także prowadzi je po właściwych ścieżkach. Wpatrując się w Niego, odważnie podejmujmy nasze zadania i obowiązki. Pamiętajmy też, aby prosić naszego Paste­rza, Jezusa Chrystusa, o nowych pracowników w Jego owczarni.

 

 

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 15.04.2018r.

Zamknij