UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Bóg Jedyny w Trzech Osobach był od wieków z nami. Prawda ta była stopniowo ukazywana człowiekowi w historii zbawienia. Liturgia dzisiejszej uroczystości mówi nam o udziale Ojca, Syna i Ducha Świętego w Bożej ekonomii zbawienia, która została zapoczątkowana w nas od przyjęcia sakramentu chrztu świętego, który przyjęliśmy w imię Trójcy Przenajświętszej.

 • Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.15 i nabożeństwo majowe o 15.30.
 • Dziś mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Łączymy się z nimi w modlitwie.
 • Na nabożeństwa majowe zapraszamy od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św. (17.30). W specjalny sposób zapraszamy dzieci. Prosimy rodziców o zachęcanie dzieci do udziału w nabożeństwach.
 • Spotkanie franciszkańskie we wtorek po porannej Mszy św. Zapraszamy
 • W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Przez procesję z Najświętszym Sakramentem składamy publiczne wyznanie naszej wiary i pobożności Eucharystycznej. Zapraszamy poczty sztandarowe, grupy zawodowe w mundurach, grupę folklorystyczną, dzieci pierwszokomunijne  w strojach i  młodsze dzieci w bieli do sypania kwiatów.  Młodzież oazową i Dzieci Maryi prosimy o pomoc w organizacji procesji. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00 z procesją, o 11.00 (po zakończeniu procesji) i o 16.00. W tym roku procesja Bożego Ciała poprowadzi ulicami: Dworcową, Kolejową, Wolności, Kochanowskiego, Sucharskiego i Dworcową. Prosimy o przygotowanie trzech ołtarzy wzorem lat poprzednich (czwarty na Domu Parafialnym) oraz udekorowanie domów w całej parafii na znak czci do Najświętszej Eucharystii.
 • Po uroczystości Bożego Ciała, w czasie oktawy, po Mszach św. będą się odbywały procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o udział dzieci I komunijnych w strojach i małych dzieci w bieli.
 • IX edycja ekumenicznego koncertu rodzinnego „Bądź jak Jezus” odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała w czwartek 31 maja br. w Mysłowicach – Park Słupna. Szczegóły na plakacie.
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. Spowiedź św. dzieci z klas młodszych w poniedziałek o godz. 16.00; klas starszych w środę o godz. 16.00, gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej w piątek o godz. 18.00. Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.
 • W piątek o godz. 18.30 sprawowana jest Msza św. dla młodzieży. Dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży z II klas szkół ponadgimnazjalnych jest to liturgiczne spotkanie formacyjne.
 • W piątek będzie trwała całodzienna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu, a od 20.00 całonocna w intencji świętości życia rodzinnego, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji Ojczyzny. Ta część adoracji (od 20.00 – 21.00) rozpoczyna się czuwaniem przygotowanym przez Odnowę w Duchu Świętym poświęconym św. Małgorzacie Marii Alacoque. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Grupy czuwające prosimy o podjęcie służby.
 • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii
 • Uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy obchodzili w niedzielę 10 czerwca.
 • Katechezy, spotkania grup, korepetycje wg ustalonego harmonogramu. Biblioteka czynna w piątek po nabożeństwie majowym. Można korzystać też z książek wyłożonych w kościele.
 • Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Za ofiarę od dzieci komunijnych zostały zakupione nowe ornaty. Serdeczne podziękowania.
 • Informujemy, że przedwakacyjne spotkanie katechetyczne dla kandydatów do Bierzmowania z II klas gimnazjalnych odbędzie się 4 czerwca.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest nowe wydanie Gościa Niedzielnego a w nim: O Eucharystii; rozmowa z kard. Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwością a miłością. Jest także aktualny numer Małego Gościa a w nim; wszystko o Mundialu 2018; o. Leon Knabik podpowiada jak zostać mistrzem w życiu.

Zadziwienie Bogiem, staje się zarazem wezwaniem. Nakazuje troszczyć się o kształt człowieczeństwa w sobie, a także w drugim człowieku, który żyje obok nas. Na zadziwienie się Bogiem w drugim człowieku przyjmijmy błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej.

 

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 20.05.2018r.

Zamknij