Odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
10 czerwca 2018

Cieszymy się naszym parafialnym świętem oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tytuł parafii stanowi szczególne zobowiązanie dla  wszystkich, którzy tworzą wspólnotę skupioną wokół swojego parafialnego kościoła. Każdy z nas powinien się czuć wezwany do życia według hojności Najświętszego Serca Jezusowego.

Witamy na naszej parafialnej uroczystości wszystkich gości, a szczególnie dzisiejszego kaznodzieję Księdza Rafała Moronia Dziękujemy Mu za podjęcie się głoszenia nam Słowa Bożego i zapewniamy o modlitwie w Jego intencji. Wszystkich zachęcamy do zyskiwania odpustów czerpiąc z bogactwa Skarbca Kościoła, który stanowią zbawcze dzieło Chrystusa, zasługi Jego Najświętszej Matki i wszystkich świętych oraz pobożnych wiernych.

 

 • Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i nieszpory odpustowe o 15.15.
 • Cały czerwiec po Mszach św. będziemy odmawiali litanię do NSPJ.
 • Jutro odbędzie się poodpustowy Dzień Chorych. O 14.00 zapraszamy na Mszę św. a następnie na spotkanie przy stole. Prosimy o pomoc naszym chorym w dotarciu do kościoła. Bardzo prosimy uczestników Mszy św. dla chorych o pozostanie na przygotowanym przez Zespół Charytatywny spotkaniu przy kawie i kołoczu.
 • We wtorek o godz. 6.00 będzie sprawowana Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę na Ukrainę. Po Mszy św. nastąpi wyjazd.
 • W środę przypada dzień fatimski. O godz. 19.00 Msza św. a następnie różaniec i procesja fatimska. Prosimy przynieść świece zaopatrzone w okapniki.
 • Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00
 • W piątek od 16.00 adoracja przed Najświętszym Sakramentem. O 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do praktykowania tego nabożeństwa w rodzinach.
 • Katechezy, spotkania grup, korepetycje wg ustalonego harmonogramu. Biblioteka czynna w piątek po Mszy wieczornej. Można korzystać też z książek wyłożonych w kościele.
 • W sobotę 16 czerwca dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych spotykają się w Częstochowie na swojej dorocznej pielgrzymce. Zgłoszenia na wspólny wyjazd u Pani Katechetki Barbary. Zapraszamy dzieci a także opiekunów.
 • Są jeszcze miejsca na Festiwal Młodych w Medjugorie w dniach 29.07-7.08. 2018. Informacje na plakatach i pod numerem tel. 608689041.
 • Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.Specjalne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości odpustowej.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest nowe wydanie Gościa Niedzielnego a także aktualny numer Małego Gościa.
 • W przyszłą sobotę w parafii św. Marcina w Ćwiklicach odbędą się warsztaty dla młodych szukających prawdy o sobie z konferencjami, nauką tańca, grillem i dyskoteką. Początek godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.
 • Starostwo informuje, że od czerwca będzie przeprowadzana przez upoważnionych geodetów ewidencja budynków i gruntów w sołectwie. Więcej informacji w gablocie.

Najświętsze Serce Pana Jezusa jest obrazem nieskończonej, miłosiernej miłości jaką Ojciec Niebieski rozlał w świecie przez swojego Syna Jezusa Chrystusa. Kościół głosi tą miłość. Każdy z nas jest powołany, by stać się jej apostołem w świecie. Tytuł naszego kościoła parafialnego zobowiązuje nas do tego w specjalny sposób.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 3.06.2018r.

Zamknij