1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi dziś do nas Jezus. Niech te słowa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia. Dzisiejsza kolekta jest jałmużną postną

 • Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00 a o 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Pierwszą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Za­chęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wystawiona pod obrazem „Jezu ufam Tobie”
 • Dziś w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie od godz. 13.00 trwa Dzień skupienia dla narzeczonych.
 • Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którepoprowadzi dr Damian Bednarski. Zapraszamy na codzienne Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym o 8.00 i 18.00 i konferencje: w sobotę o 18.15  dla wszystkich parafian;  w niedzielę o 17.15  dla młodzieży; poniedziałek  o 19.15 dla grup apostolskich i modlitewnych; we wtorek  o 19.15 dla rodziców i małżonków. Chorych parafian zapraszamy  na Mszę św. w środę o godz. 14.00. Zachęcamy też do codziennej adoracji wystawionego Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Równolegle będą trwały rekolekcje szkolne, które poprowadzi  ks. dr Jakub Dąbrowski. Dokładny plan rekolekcji na osobnych kartkach.
 • W środę obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
 • Młodzież i dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00 a potem Drogę Krzyżową
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.30. Zachęcamy do praktykowania tego nabożeństwa w rodzinach zwłaszcza w Wielkim Poście.
 • Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30
 • Dzień Skupienia dla parafialnych zespołów Caritas odbędzie się w par. pw. Podwyższenia Krzyża  św. 16.marca (sobota): 10:00 – różaniec i okazja do spowiedzi św.; 10:30 – Eucharystia 11:15 – konferencja i spotkanie przy stole
 • Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro dla wspólnoty.
 • W przyszła niedziele przed kościołami będzie się odbywała składka na fundusz misyjny.
 • Przyszła niedziela będzie w naszej archidiecezji niedzielą modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego księdza Jana Machy.
 • Nowy cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się 18 marca o godz. 18.30 w salce pod probostwem
 • Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu.; o sensie umartwienia i pokuty; o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci. Jest aktualny numer „Małego Gościa”.
 • Zachęcamy do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Terminarz wywieszony jest w przedsionku kościoła. Rekolekcje dla narzeczonych, połączone z naukami przedślubnymi i dniem skupienia (w formie wyjazdowej) odbędą się w Kokoszycach w termiach: 12–14 kwietnia oraz 17–19 maja br. Bliższe informacje w kancelarii. Trwają zapisy na rekolekcje „Tatry po Męsku”. Szczegóły na stronie: tatrypomesku.plRekolekcje dla seniorów, rencistów, emerytów zainteresowanych pogłębieniem wiary, odpoczynkiem duchowym i  fizycznym zatytułowane: „Starość Radość” odbędą się w ośrodku w Brennej w następujących terminach: 25–28 marca br.,  6–9 maja br., 27–30 maja br., 10–13 czerwca br., 2–5 września br., 28–31 października br. Szczegóły na http://rekolekcje-brenna.pl/starosc-radosc/ lub telefonicznie u dyrektora ośrodka 519 546 420.
 • W dniach 17-19 maja br. jest organizowana pielgrzymka „Pomorska Droga św. Jakuba” Szczegóły w gablotce. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału.

Boże Ojcze, jesteś wielki i w swojej dobroci dałeś nam wszystko, co mamy. Dziękujemy Ci za to naszymi słowami. Chcemy też dziękować Ci naszym świętym życiem, by patrząc na nas, chwalono przede wszystkim Ciebie.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 03.03.2019r.

Zamknij