2 Niedziela wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

Któż z nas nie chciałby zobaczyć zmartwychwstałego Pana Jezusa mówiącego: „Pokój wam!”. Nie widzimy Go tak jak uczniowie, ale wierzymy w Jego żywą obecność niosącą pokój i radość. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia, która przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu. Bóg jest naszym wybawieniem. Nie bądźmy na Niego obojętni. Dziękujmy Bogu za Jego miłosierdzie i prośmyo umocnienie naszej wiary. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji katowickiej.

 • O godz. 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Niedzieli Miłosierdzia
 • Do Zesłania Ducha świętego trwa liturgiczny Okres Wielkanocny. Te pięćdziesiąt dni Kościół obchodzi jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako jedną wielką niedzielę. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia i trwa liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach.
 • Pogrzeb śp. Mikołaja Muszyńskiego poniedziałek godz. 13.00
 • Spotkanie franciszkańskie we wtorek po porannej Mszy św. Zapraszamy
 • Od środy będą odprawiane nabożeństwa majowe. Zapraszamy dzieci i dorosłych.
 • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w środę po wieczornej Mszy św.
 • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św. i pół godziny w niedzielę i uroczystości.
 • W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msz św. jak w niedziele. O godz. 11.00 zapraszamy młodzież na Mszę św. w jej intencji a zwłaszcza tegorocznych maturzystów.
 • Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy do Spowiedzi św. w piątek 3 maja o godz. 17.00. Po Spowiedzi odbędzie się próba przed niedzielną uroczystością I Komunii św. W sobotę bowiem przypada na naszą parafię archidiecezjalna wieczna adoracja.
 • W piątek od 20.00. będzie trwała całonocna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w intencji świętości życia rodzinnego, za młodzież, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji Ojczyzny. Rozpoczyna się czuwaniem (20.00 – 21.00) przygotowanym przez Odnowę w Duchu Świętym poświęconym św. siostrze Faustynie w obecności jej relikwii. Zapraszamy zwłaszcza maturzystów.
 • Całodzienna coroczna wieczna adoracja przypadająca naszej parafii zawsze 4 maja będzie trwała po porannej Mszy św. do 17.00 Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Grupy czuwające prosimy o podjęcie służby.
 • Odwiedziny chorych tym razem w sobotę 4 maja od godz. 9.30. Zapisy w zakrystii
 • Katechezy, spotkania grup odbywają się według ustalonego planu.
 • Spotkanie młodzieży z II klas ponadgimnazjalnych w ramach katechezy przygotowującej do życia w małżeństwie i rodzinie odbędzie się w sobotę 11 maja o godzinie 15.00 w salce pod probostwem.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół, i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.
 • jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniach 17-19 maja br. Więcej informacji w gablotce.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W Gościu Niedzielnym: o relikwiach bł ks. Jerzego Popiełuszki; o historii katedry Notre Dame. Jest także aktualny numer Małego Gościa i inne czasopisma.
 • Poszukujących Boga lub pragnących pogłębić swoją wiarę zapraszamy na Kurs Alpha, organizowany przez „Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody”. Początek maja o godz. 19:00. Zapisy w kancelarii parafialnej parafii Podwyższenia Krzyża św. w Pszczynie.
 • Wszystkie rodziny zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny w Pszczynie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 12:30, a po niej ok 13:30 wyruszy marsz w kierunku Rynku, gdzie rodziny mogą włączyć się w festyn
  parafii Wszystkich Św..

Boże, Twoimi jesteśmy, a Twoje losy są zawsze w Twoim ręku. Z ufnością oddajemy się Tobie, wierząc, że przez drogi i manowce ludzkiej egzystencji prowadzisz nas do naszej niebieskiej ojczyzny.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 21.04.2019r.

Zamknij