5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Jezus dziś do nas mówi: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mimo wszystko się wzajemnie miłowali. W Nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remont zabytkowego kościoła parafialnego w Ćwiklicach, dla którego jesteśmy parafią patronacką.

O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 na Nabożeństwo Majowe
Dziś w katowickiej katedrze o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji małżonków obchodzących jubileusze sakramentu małżeństwa
Rocznicę urodzin obchodzi ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętamy o Nim w modlitwie.
Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 20 maja, o 18.30.
Cały miesiąc maj gromadzimy się na Nabożeństwach Majowych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. w sobotę o 8.00 a w niedziele o 15.30.
Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w środę po nabożeństwie majowym
Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.00
Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o 18.30 w kościele
W piątek przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętamy o modlitwie za katolików w tym kraju
W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują  do Matki Boskiej Piekarskiej. Zachęcamy do licznego udziału. Spowiedź św. dla pielgrzymów każdy dzień godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.
Katechezy, spotkania grup odbywają się według ustalonego planu. Biblioteka czynna każdy piątek po nabożeństwie wieczornym.
2 czerwca kazania wygłosi ks. O. Grzegorz Górnik moderator Stowarzyszenia Apostolstwa Dobrej Śmierci
Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół, i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.
Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W Gościu Niedzielnym znajdziemy: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka”; jakimi kryteriami kierować się wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego; o ustanowieniu pierwszego w Polsce sanktuarium św. Rity. Jest także aktualny numer Małego Gościa i inne czasopisma.
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 18-27.06.2019. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i pod nr tel. 608 689 041.

Boże, nasz Ojcze, wspieraj nas, pielgrzymujących na ziemi, swoją łaską, byśmy nigdy nie zbaczali z dróg, które wskazał nam Twój Syn, Jezus Chrystus.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 12.05.2019r.

Zamknij