W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć. Stajemy przed Bogiem obciążeni winą, bo przez grzech Adama jest w nas słabość i łatwo ulegamy pokusie. Przeprośmy za nasze winy, aby otrzymać przebaczenie i usprawiedliwienie dzięki Nowemu Adamowi – Chrystusowi, który przez swe posłuszeństwo uwalnia nas od winy. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Naszymi przewodnikami będą O. Tadeusz Biela z Towarzystwa Ducha Św. i S. Virginia, kanoniczka Ducha Św. Serdecznie ich witamy w naszej parafii.  Kolekta dzisiejsza, to jałmużna wielkopostna.

 • Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Gorzkie Żale o 15.15
 • I Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako Niedzielę Modlitw o Trzeźwość.  Za­chęcamy  do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wystawiona pod obrazem „Jezu ufam Tobie”
 • W czasie rekolekcji zapraszamy na codzienne Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym o 8.00 i 18.00 i konferencje: w sobotę o 18.15 dla młodzieży;  w niedzielę o 17.15  dla mężczyzn, o 18. 00 dla kobiet; w poniedziałek o 19.15 dla grup apostolskich i modlitewnych; we wtorek  o 19.15 dla rodziców (zwłaszcza dzieci przygotowujących do I Komunii św. i Bierzmowania) oraz wszystkich innych małżonków. Chorych parafian zapraszamy  na Mszę św. w środę o godz. 14.00. Zachęcamy też do codziennej adoracji wystawionego Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Równolegle od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje szkolne.
 • Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżo­wej i Gorzkich Żalach.
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. Spowiedź św. dzieci przed i po spotkaniach rekolekcyjnych oraz przed Mszą św. rekolekcyjną – w środę o godz. 10.00; młodzieży w piątek o godz. 18.00. Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.
 • Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00.  a następnie Drogę Krzyżową
 • W piątek o godz. 18.30 sprawowana jest Msza św. dla młodzieży. Dla kandydatów do bierzmowania wszystkich 3 lat przygotowania i młodzieży z II klas szkół ponadpodstawowych jest to liturgiczne spotkanie formacyjne.
 • W piątek będzie trwała całodzienna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu, a od 20.00 całonocna w intencji świętości życia rodzinnego, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji Ojczyzny. Ta część adoracji (od 20.00 do 21.00) rozpoczyna się czuwaniem przygotowanym przez Odnowę w Duchu św. poświęconym tym razem sw. Ricie w obecności jej relikwii. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian.
 • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii
 • Nowy cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się 9 marca o godz. 18.00 w salce pod probostwem
 • W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbiórka przed kościołem będzie przeznaczona na cele misyjne.
 • Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.
 • 5 marca o godzinie 19.30 w multikinie w Tychach będzie wyświetlany film pt. Najświętsze Serce. Bilety w cenie 12 zł można zamawiać pod nr tel. 601 486 221 także SMS em. Serdecznie polecamy
 • Prosimy o zgłoszenia osób, które chcą uczestniczyć w Mszy św. beatyfikacyjnej Sługi Bożego kard Stefana Wyszyńskiego w Warszawie 7 czerwca br.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest nowy numery Gościa Niedzielnego a w nim: magnes z myślami kard. Stefana Wyszyńskiego; początek rekolekcji wielkopostnych z kard. Stefanem Wyszyńskim; o metodach pokonywania pokus. Jest nowy  numer  Małego Gościa i inne czasopisma.

Stworzycielu nasz i Ojcze miłosierdzia, jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka – Adama wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo jednego człowieka – Chrystusa, Twego Syna a naszego Pana, wysłuchaj nas, przemień przez pokutę nasze serca i ześlij nam usprawiedliwienie. Ty, który żyjesz i królujesz na wieki wieków

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 23.02.2020r.

Zamknij