Zostaliśmy ochrzczeni. Istnieje w nas źródło wody żywej, która obmywa, co grzeszne, i daje życie Boże. W tę trzecią niedzielę Wielkiego Postu – przygotowania paschalnego – odnawiamy przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej – łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach. Chrystus chce ugasić nasze pragnienie. Przeprośmy Boga, że często opuszczaliśmy Go i chcieliśmy gasić pragnienie przy cysternach dziurawych, które wody zatrzymać nie mogą.

 • Zgodnie z wskazaniami Episkopatu i zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Metropolita Katowickiego do 29 marca nie będą się odbywać inne nabożeństwa jak tylko Msze św. według dotychczasowego porządku. Kościół będzie otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Od 20.00 będzie wystawiony Najświętszy sakrament  zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji i modlitwy w rodzinach z intencją o ustąpienie epidemii. Ufamy Opatrzności Bożej i modlimy się o Boże zmiłowania dla nas, Ojczyzny i świata.
 • Do 29 marca Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej i bezpośrednim ich opiekunom, osobom, które czują ciężką obawę przed zakażeniem i zachęca do modlitwy w rodzinach i korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych Mszy św. (m.in:. TV 1 godz. 7.00; Trwam godz. 9.30; Polonia godz.13.00). Radio „M” będzie transmitowało nabożeństwa i rekolekcje. Ks. Arcybiskup zaleca przyjmowanie Komunii św. na rękę i przekazywanie znaku pokoju przez skinienie głowy.
 • Arcybiskup zachęca do podejmowania praktyk pokutnych, modlitwy, postu i jałmużny zwłaszcza pomocy ludziom starszym i opuszczonym. W sprawie pomocy w takich sytuacjach można telefonować na probostwo.
 • Zgodnie z wytycznymi Ks. Arcybiskupa do 29 marca spotkania grup parafialnych są zawieszone. Podobnie wszystkie wydarzenia diecezjalne. Pielgrzymki i wyjazdy.
 • Msze św. będą sprawowane według dotychczasowego porządku.
 • Prosimy o unikanie zachowań grożących zakażeniem i stosowanie się do powszechnie znanych wskazań sanitarnych.
 • Cotygodniowa adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w piątek od 16.00
 • Zachęcamy do jak najwcześniejszego przystąpienia do Spowiedzi św. wielkanocnej nie czekając na ostatnie dni Wielkiego Postu, by unikać kolejek co jest ważne zwłaszcza  w obecnej sytuacji. Okazja do Sakramentu Pokuty każdego dnia godzinę przed Mszą św. , a w niedziele pół godziny..
 • Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.
 • Prosimy o zgłoszenia osób, które chcą uczestniczyć w Mszy św. beatyfikacyjnej Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie 7 czerwca br.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest nowy numery Gościa Niedzielnego a w nim: czy można przyjmować Komunie św. na rękę, kolejny odcinek wielkopostnego cyklu o Kardynale Stefanie Wyszyńskim; co decyduje o dzietności Polskich rodzin? Jest nowy  numer  Małego Gościa a w nim:  specjalny dodatek – rachunek sumienia do wysłuchania i dużo o dobrej Spowiedzi. Są także  i inne czasopisma.
 • Abp Wiktor Skworc zaprasza samorządowców na doroczny dzień skupienia w Niedzielę Palmową. Miejsca i program dnia oraz adres zgłoszenia podajemy w naszych ogłoszeniach na stronie internetowej (w ogłoszeniach z dnia 8.03.2020r.)
Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 08.03.2020r.

Zamknij