Dzieciom i młodzieży gratulujemy zakończenia roku szkolnego i życzymy udanego a nade wszystko bezpiecznego wypoczynku!
Propozycje na wakacje 2020r.

  • Ruch Dzieci Maryi przy współpracy z kilkoma innymi ruchami i stowarzyszeniami przygotowuje projekt formacyjny zakładający aktywizację dzieci i ich rodzin „Holyweek. Rodzinne Rekolekcje”. W dn. 07–2.08na stronie www.holyweek.pl ukażą się – podzielone na poszczególne części dnia – rozważania słowa Bożego, komentarze do części liturgii mszalnej, propozycje kreatywnych zadań wykonywanych w rodzinie oraz zachęty do wspólnej rodzinnej modlitwy. W filmach wykorzystanych w projekcie pojawią się rodziny z dziećmi, animatorzy poszczególnych wspólnot i księża. Propozycja – w różnych swoich punktach – będzie adresowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i całych rodzin.
  • Duszpasterstwo ministrantów zaprasza do udziału w konkursach i spotkaniach formacyjnych. W każdą sobotę sierpnia od godz. 19 za pośrednictwem YouTube (kanał: Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej) proponowane będą konkursy liturgiczne prowadzone przez redakcję strony DMAK oraz MWM czyli Ministrancką Wytwórnię Muzyczną (znaną z przeróbki muzycznych hitów); konkursy umożliwi aplikacja Kahoot! Na stronie dmak.info ukażą się ponadto zadania do wykonania przez ministrantów: quizy, krzyżówki, rebusy itp., przeznaczone dla odpowiedniej grupy wiekowej. Odsyłając odpowiedzi na adres: cezariusz.wala@katowicka.pl ministranci wezmą udział w losowaniu nagród. Księża, którzy chcą sami przeprowadzić spotkania formacyjne przeznaczone dla młodszych uczestników mogą zaopatrzyć się w notatniki rekolekcyjne pt. „Rekolekcje. Moja służba. Stopień I”, dostępne na www.wydawnictwo-oaza.pl lub u duszpasterza ministrantów w cenie 9 zł. Ich tematyka dotyka zagadnień związanych ze znakiem krzyża, sakramentem pokuty i pojednania oraz Eucharystii, Maryją i świętymi oraz świętowaniem niedzieli.
  • Ruch Światło-Życie proponuje młodym spotkania w kilkunastu parafiach archidiecezji, będące szansą na przeżycie treści rekolekcyjnych według stopni w formie stacjonarnej. Pomysł zakłada spotkania w godzinach przedpołudniowych, nocleg w domu rodzinnym i dojazd we własnym zakresie. Terminy spotkań: 6–18 lipca oraz 3–15 sierpnia. W sprawie zapisów prosimy o kontakt z moderatorami w rejonach do 21 czerwca br. Osoby, które będą chciały się zgłosić po upływie wyznaczonego terminu prosimy o indywidualny kontakt na adres: katowice@gamil.com.
  • Towarzystwo Ciemnych Typów bł. Piotra Jerzego Frassatiego zaprasza na rodzinne wycieczki w góry: 4 lipca na Przegibek oraz 1 sierpnia na Błatnią. Dojazd we własnym zakresie. W programie: wspólna Msza św. i modlitwa na szlaku. Początek wyprawy lipcowej o godz. 10 przed stacją kolejową w miejscowości Sól. Szczegóły na stronie: facebook.com/ciemnetypy.
  • Festiwal Życia – Oblackie Centrum młodzieży NINIWA w Kokotku zaprasza do udziału w grze (w formie hybrydowej, tj. na żywo z wykorzystaniem Internetu), poświęconej biblijnej postaci Noego. Jej celem będzie „budowa Arki Noego”, tj. zebranie narzędzi pomocnych w rozwoju samego siebie. W terminie 6-9 lipca za pośrednictwem strony internetowej Festiwalu, młodzież otrzyma wskazówki do wykonywanych przez siebie zadań, okazję do wspólnej modlitwy oraz codzienne, krótkie wprowadzenia i konferencje. Szczegóły oraz zapisy do udziału w wydarzeniu (od 17 czerwca) na stronie: festiwalzycia.pl.
  • Pielgrzymka młodych na Jasną Górę będzie w tym roku podjęta przez delegację pełnoletnich przedstawicieli ruchów i wspólnot młodzieżowych, którzy pod opieką duszpasterza młodzieży dotrą na Jasną Górę na rowerach w niedzielę 30 sierpnia. O godz. 20 modlić się będą przed Cudownym Obrazem w czasie Mszy św. w intencji młodzieży całej archidiecezji. Poprowadzą też Apel Jasnogórski, do udziału w którym za pośrednictwem transmisji radiowej (Radio Maryja, Radio Jasna Góra) i telewizyjnej (Telewizja Trwam) zaproszą młodzież i diecezjan.
Więcej w Aktualności
Abp Skworc apeluje o modlitwę z przedsiębiorcami i za przedsiębiorców

W niedzielę 21 czerwca przypada V Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza Święta w intencji...

Zamknij