XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie”. Uczestnicząc w tej Eucharystii, odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić. Często tak niewiele potrzeba, abyśmy zwątpili w miłość Boga. Przeprośmy Go za naszą małoduszność, za brak zaufania. Dziś można zyskać odpust Porcjunkuli nawiązujący do prześwietnej tradycji duchowej św. Franciszka. Odpust ten zyskujemy przez nawiedzenie kościoła odmówienie przepisanych modlitw i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 • O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 na Nieszpory niedzielne
 • Ze względu na kwarantannę, którą zostali objęci kapłani naszej parafii, a która potrwa prawdopodobnie do połowy tygodnia Msze św. będą sprawowane przez kapłanów gości. Będzie ograniczona możliwość przystępowania do Sakramentu Spowiedzi. Kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach kancelaryjnych prosimy zwracać się drogą telefoniczną. Mamy nadzieję, że od drugiej połowy tygodnia miną wspomniane niedogodności. Prosimy o modlitwę.
 • Zachęcamy do podjęcia sierpniowych zobowiązań abstynencji jako daru dla naszych sióstr i braci uzależnionych od alkoholu i trwających w innych zniewoleniach. Ten dar można przedstawić przez wpis do księgi wystawionej pod obrazem Jezu Ufam Tobie.
 • Do końca wakacji Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 7.30; 10.00 i 16.00.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek. Zapraszamy na Msze św. Okazja do Spowiedzi św. po zakończeniu kwarantanny będzie godzinę przed rozpoczęciem Mszy św., w niedziele pół godziny przed Mszą św.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w czasie późniejszym.
 • Jeśli kwarantanna zostanie zdjęta w piątek będzie trwała całodzienna a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, świętości życia rodzinnego, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Grupy czuwające prosimy o  podjęcie służby.
 • Biblioteka czynna każdy w piątki po nabożeństwie wieczornym.
 • Codziennie od 20.00, a w piątki także od 16.00, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.30 odmawiany jest różaniec za Ojczyznę, o ustąpienie epidemii, za chorych i wszystkie służby walczące zakażeniami – w czasie kwarantanny bez kapłana Nasz kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
 • Przypominamy o obowiązujących zasadach epidemicznych: noszenia  maseczek w kościele i  utrzymywania możliwego dystansu
 • Ze względów sanitarnych kolekta nadal nie będzie zbierana w czasie Mszy św. Kto chce złożyć ofiarę będzie to mógł uczynić przy wyjściu z kościoła  do koszyczka postawionego na stolikach i półkach z prasą. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologii UŚ
 • W Goścu Niedzielnym: reportaż o sanktuariach maryjnych; co znaczy stwierdzenie nieważności małżeństwa? o gotyckich katedrach – czy umiemy czytać dziś tę księgę, którą jest katedra? o polskich serafitkach z Teksasu, które ofiarnie opiekują się podopiecznymi z domu pomocy społecznej oraz zmagają się z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Są  także  inne czasopisma.
 • Bóg zapłać za modlitwy, za wyrazy duchowej łączności oraz wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty, za składane ofiary.
 • W dniach 14-16.09.2020r. organizowana jest pielgrzymka w Bieszczady. Zapisy do 13.08.2020r. wraz z zaliczką 200 zł. Więcej informacji na głównej stronie internetowej.

Panie, tylko Ty dajesz nam prawdziwy chleb – siebie samego, wysłuchaj naszych modlitw i bądź dla nas fundamentem życia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 26.07.2020r.

Zamknij