32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszej kolekcie prosimy Pana, aby wlał w nasze serca go­rącą miłość ku Niemu samemu, abyśmy miłując Go we wszyst­kim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Mając w pamięci tę modlitwę, wyznajmy nasze winy, nasz brak miłości, abyśmy mogli godnie sprawować tajemnice naszej wiary. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Zachęcamy do łączenia się drogą radiową  i telewizyjną z uroczystościami w piekarskiej bazylice, których program  jest zamieszczony na plakacie.

 • O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 na Nieszpory niedzielne
 • W poniedziałek przypada Uroczystość św. Jacka, który jest głównym patronem naszej archidiecezji.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 16.30. Zachęcamy do praktykowania tego nabożeństwa w rodzinach.
 • Zachęcamy do podjęcia sierpniowych zobowiązań abstynencji jako daru dla naszych sióstr i braci uzależnionych od alkoholu i trwających w innych zniewoleniach. Ten dar można przedstawić przez wpis do księgi wystawionej pod obrazem Jezu Ufam Tobie.
 • Do końca wakacji Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 7.30; 10.00 i 16.00.
 • Ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne odwiedziny chorych będą się odbywały po uprzednim umówieniu daty i godziny. Prosimy o zgłoszenia  
 • Codziennie od 20.00, a w piątki także od 16.00, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.30 odmawiany jest różaniec za Ojczyznę, o ustąpienie epidemii, za chorych i wszystkie służby walczące zakażeniami. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
 • Biblioteka czynna w piątki po nabożeństwie wieczornym.
 • Od końca poprzedniego tygodnia znajdujemy się w żółtej strefie epidemicznej. Przypominamy o obowiązujących zasadach epidemicznych: noszenia  maseczek w kościele i  utrzymywania możliwego dystansu. Prosimy o przystępowanie do Komunii św. zachowując odpowiednia odległość –  najpierw na środku osoby  przyjmujące Komunię  św. na rękę. Zachęcamy też do posiadania osobistego  preparatu do dezynfekcji rąk.
 • Ze względów sanitarnych kolekta nadal nie będzie zbierana w czasie Mszy św. Kto chce złożyć ofiarę będzie to mógł uczynić przy wyjściu z kościoła  do koszyczka postawionego na stolikach i półkach z prasą.
 • W Gościu Niedzielnym: reportaż o sanktuariach maryjnych; o „Cudzie nad Wisłą”, który uratował cywilizacyjne korzenie Europy. Jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.  Są  także  inne czasopisma.
 • Bóg zapłać za składane ofiary, za modlitwy, za wyrazy duchowej łączności oraz wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.  

W modlitwie po komunii prosiliśmy Boga, aby przyjęty przez nas sakrament upodobnił nas do Chrystusa, abyśmy swoim chrześcijańskim życiem pomagali innym rozpoznać w nas Pana Jezusa. Okazujmy innym serce: niech będzie zawsze otwarte dla innych, pełne miłosierdzia i ojcowskiej troski, tak jak Serce Je­zusa i tak jak serce Kościoła – otwarte dla wszystkich. Niech nas w tym wspiera Boże błogosławieństwo!

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 09.08.2020r.

Zamknij