32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam, gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. I my, zgromadzeni w tej świątyni, świadomi obecności Chrystusa, mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych, wskazywać im właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w świątyni nieba. Jesteśmy pyszni, nie znosimy, gdy ktoś nas upomina, zwraca uwagę, chce nas pouczać. Świadomi swych grzechów, stańmy przed Bogiem w pokorze, by przyjąć Jego słowo, które poucza i niesie nam życie wieczne. Dziś dziękujemy w naszej parafii za zebrane plony i modlimy się za rolników. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana o godz. 11.00.

 • O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 na Nieszpory niedzielne
 • Dziś o godz. 14.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światła Życie
 • Jesienny cykl katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych pragnących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w salce pod probostwem. Następny cykl jest zaplanowany w grudniu
 • Ze względów epidemicznych w tym roku dzieci, rodziców i nauczycieli zapraszamy na rozpoczęcie  nowego Roku Szkolnego w kolejne czwartki września o godz. 17.00; w najbliższy czwartek uczniów trzecich i czwartych 
 • Rozpoczęcie roku duszpasterskiego z rozesłaniem grup parafialnych będzie miało miejsce środę na Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do wspólnot parafialnych. Prosimy o przyniesienie  świec.
 • W środę po Mszy św. i nabożeństwie do MBNP spotkanie Odnowy w Duchu Świętym
 • W przyszła niedzielę przypada dzień fatimski. Czuwanie, różaniec i procesja ze świecami o godz.. 20.00
 • Zapraszamy na spotkania „Oazy młodzieżowej” w piątki po wieczornej Mszy św.; ministrantów w soboty o 9.00 i Dzieci Maryi w soboty o 10.00. Liczymy także na nowych uczestników tych spotkań.
 • Młodzież z rocznika 2003 zapraszamy na tegoroczne spotkania w ramach przygotowania do życia w małżeństwie i rodziny. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 września o godz. 18.00 w sali parafialnej. Spotkania będą prowadzone w formule wprowadzonej w poprzednim roku.
 • Codziennie od 20.00, a w piątki także od 16.00, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.30 odmawiany jest różaniec za Ojczyznę, o ustąpienie epidemii, za chorych i wszystkie służby walczące zakażeniami. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
 • Prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej dzieci do wczesnej I Komunii św. Przypominamy, że nie musi się to łączyć z I Komunią św. starszego rodzeństwa, a wręcz zalecane jest, by było to świadomą decyzją rodziców wprowadzenia swojego dziecka jak najwcześniej w pełnię życia eucharystycznego.
 • Biblioteka czynna w piątki po nabożeństwie wieczornym.
 • Uczestników pielgrzymki 14-16 września zapraszamy na spotkanie do Sali parafialnej w piątek o godz. 18.00 z wpłatą II raty.
 • W Gościu Niedzielnym: o szkolnych lekcjach religii w trzydziestą rocznicę ich powrotu do szkół. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim jak pomagać dzieciom w Syrii?  Są  także  inne czasopisma.
 • Bóg zapłać za składane ofiary, wyrazy duchowej łączności oraz wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.  Specjalne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich i Kółka Rolniczego oraz wszystkich ofiarodawców płodów rolnych za przygotowanie Dożynek i wystrój kościoła.

 

Boże, który przez proroków upominałeś naród wybrany, a nam przez Kościół objawiasz swą wolę i prostujesz, co jest błędne, wysłuchaj nas i spraw, byśmy umieli w poczuciu odpowiedzialności upominać innych, a postępując w prawdzie, przyczyniali się do zwycięstwa miłości.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 30.08.2020r.

Zamknij