32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA

Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus, skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być tego uczestnikami.

 • O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o 15. 15 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne a codziennie o 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.
 • Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia
 • Msze św. dzisiaj : 7,30; 9.00. 11.00; 00; 16.00;  17.15 do 18.00 udzielanie Komunii św. osobom, które ze względu na obowiązujące ograniczenia nie mogły uczestniczyć we Mszy św..;
 • Poniedziałek Wielkanocny: Msze św.: 7.30.; 9.00;11.00; 14.00, 16.00; od 17.15 do 18.00 udzielanie Komunii św.
 • W czasie obowiązywania obecnie ograniczeń zawsze można poprosić o udzielenie Komunii św. po zakończonej Mszy św. wcześniej zgłaszając się w zakrystii.
 • Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie przeznaczona na KUL i Wydział Teologii UŚ.
 • Od dziś do Zesłania Ducha świętego trwa liturgiczny Okres Wielkanocny. Te pięćdziesiąt dni Kościół obchodzi jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako jedną wielką niedzielę. Osiem początkowych dni tego okresu stanowią Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Liturgia sprawowana w naszym kościele jest transmitowana drogą elektroniczną. Tym sposobem, na czas obowiązujących przepisów sanitarnych, możemy duchowo łączyć się we wspólnej modlitwie i podtrzymywać ducha wspólnoty.
 • Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami  w naszym kościele może przebywać jednocześnie  55 osób. Zajmujemy tylko miejsca oznaczone karteczkami – jedna karteczka jedna osoba.
 • Kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji  z intencją o ustąpienie epidemii. Ufając Opatrzności Bożej  prosimy o Boże zmiłowanie dla nas, Ojczyzny i świata.
 • Pogrzeb śp. Pawła Jabłońskiego w czwartek o godz. 11.00  a Ireneusza Granatyra w piątek o 9.00.
 • Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich którzy przez swoją pracę, poświęcenie czasu, modlitwę i ofiarę cierpienia mają swój osobisty wkład w przygotowanie i pogłębione przeżycie obchodów Misterium Paschalnego,  szczególnie Paniom, które przygotowała grób Pański i ciemnicę oraz ich pomocnikom, całej służbie liturgicznej: nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., lektorom, kantorom, ministrantom, organistom i kościelnym, Zespołowi Charytatywnemu, pełniącym dyżur nocnego czuwania, strażakom z OSP, składającym ofiary.
 • Ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne odwiedziny chorych odbędą się dopiero w czasie, który zostanie podany do wiadomości. W nagłych wypadkach prosimy o niezwłoczne powiadomienie kapłana.
 • W Gościu Niedzielnym: O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny; o  100 rocznicy urodzin Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Jest nowy  numer  Małego Gościa  Niedzielnego i inne czasopisma.
 • Wszystkim Parafianom życzymy obfitych łask Zmartwychwstałego Pana. Niech Jego radość i pokój zagości we wszystkich rodzinach naszej parafii i stanie się udziałem wszystkich. Za których się modlimy. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa rozjaśni nasze ciemności, odsunie kamienie grzechu i przyniesie pełnię życia w Bogu.

Ubogaceni przeżyciami radosnych tajemnic paschalnych oraz darem Bożego słowa i Eucharystii idźmy odważnie drogami naszego życia, aby jak apostołowie nieść światu dobrą nowinę, że Pan prawdziwie zmartwychwstał. Niech na tej drodze Bóg w Trójcy Jedyny nam błogosławi.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenie 28.03.2021r.

Zamknij