32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Eucharystia to spotkanie w rodzinnym domu, na które Bóg za­prasza nas, swoje dzieci, przez swojego Syna. Nie tylko chce nam dać chwilę oddechu pośród codziennych zmagań i trosk, ale więcej – obdarza nas siłą do walki z przeciwnościami i z grze­chem, karmiąc nas Ciałem i Krwią Chrystusa. Otwórzmy serca na dar Jego umacniającej obecności i pozwólmy, aby Jego łaska zaowocowała w nas radosnym dziękczynieniem.

 • O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo w oktawie Bożego Ciała a codziennie o 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.
 • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17.30 ks. Arcybiskup Wiktor Skworc udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas VIII. Ze względu na przepisy sanitarne wszystkie miejsca w kościele będą zarezerwowane dla bierzmowanych i świadków. Na zewnątrz kościoła będą ustawione ławki i będzie działało nagłośnienie. Msza św. jak wszystkie celebracje w naszym kościele jest transmitowana.
 • Nowy cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 18.15 w salce pod probostwem
 • W czerwcu po Mszach św. odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • W czasie oktawy, uroczystości Bożego Ciała, po Mszach św. odbywają się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o udział dzieci I komunijnych w strojach i małych dzieci w bieli.
 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to święto tytularne naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Po Mszach św. nabożeństwo do NSPJ.
 • Uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy obchodzili w niedzielę 13 czerwca. Kazania wygłosi ks. Krzysztof Pyszny. Zapraszamy poczty sztandarowe, przedstawicieli grup, dzieci pierwszokomunijne w strojach i dzieci w bieli  na sumę odpustową o 11.00 i uroczyste nieszpory o 15.15. Przed kościołem wzorem lat poprzednich będzie stoisko „Oazy” z wyrobami cukierniczymi, z którego dochód jest przeznaczony na fundusz oazowy.
 • W czasie obowiązywania przepisów ograniczających liczbę osób w kościele Komunia Św. jest udzielana także po wieczornej niedzielnej Mszy św. do 17.30.
 • Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się  w sobotę 12 czerwca br. Istnieje również możliwość uczestnictwa w formie online. Szczegóły na plakacie
 • Kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji.
 • Bóg zapłać za modlitwy, składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Specjalne podziękowania za posprzątanie placu kościelnego i wyplewienie klombów, za postawienie ołtarzy na trasie procesji Bożego Ciała, wystawienie pocztów sztandarowych, dzieciom w bieli i ich rodzicom, służbie liturgicznej i kościelnej, grupie w strojach regionalnych, niosącym baldachim i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości oraz jej uczestnikom.
 • Informujemy, że kolejka intencji mszalnych tzw. „ze skarbonki” wydłużyła się do czterech miesięcy.
 • W Gościu Niedzielnym: Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać? A także medytacje do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata.
 • Jest nowy numer Małego Gościa  z magnesem z wizerunkiem NSPJ. Są także  inne czasopisma.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 30.05.2021r.

Zamknij