32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

Jezus Chrystus gromadzi nas na świętej wieczerzy i chce nas karmić chlebem na życie wieczne. Tłum, dla którego rozmnożył chleb, chciał obwołać Go królem, On jednak usunął się na górę. Pełni wdzięczności za dar Eucharystii otwórzmy nasze serca, by nasz Pan faktycznie mógł w nich królować, a na początku tej Eucharystii przeprośmy Boga za wszystkie nasze grzechy.

 • O 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia a codziennie o 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.
 • Dziś przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Kończy się tydzień poświęcony modlitwie o bezpieczeństwo na drogach i pomocy misjonarzom w zakresie wyposażenia w środki transportu w krajach misyjnych. Na ten cel będą przeznaczone ofiary składane przy okazji błogosławieństwa samochodów – po każdej Mszy św. Dzisiejsza niedziela poprzedzająca wspomnienie św. św. Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa, z inicjatywy papieża Franciszka jest obchodzona jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
 • Spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkania innych grup według wewnętrznych ustaleń
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.00
 • Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 18.00 w kościele.
 • Przyszła niedziela w odpowiedzi na wezwanie Przewodniczącego Episkopatu Polski będzie obchodzona jako Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach. Tego dnia przed kościołami zostanie zebrana składka na pomoc poszkodowanym.
 • Przypominamy o zmianie porządku Mszy Świętych niedzielnych oraz funkcjonowaniu kancelarii parafialnej. Sprawy pilne poza godzinami urzędowania kancelarii prosimy zgłaszać na probostwie lub telefonicznie.
 • Biblioteka czynna w każdy piątki po Mszy św. wieczornej.
 • Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.; w niedziele i święta pół godziny
 • Kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji.
 • W dniach od 6 do 9 września jest organizowana pielgrzymka parafialna „Szlakiem Papieskim” na Pojezierze Augustowskie. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w gablotce.
 • Bóg zapłać za modlitwy, składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.
 • Informujemy, że kolejka intencji mszalnych tzw. „ze skarbonki” wydłuża się.
 • W Gościu Niedzielnym: cykl wakacyjny o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba, dziś Stary Sącz miejsce śmierci św. Kingi; o św. Joachimie i Annie, dziadkach Pana Jezusa i Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych ustanowionym przez papieża Franciszka. Jest aktualny Mały Gość Niedzielny i inne czasopisma.
 • Zachęcamy do udział w rekolekcjach w naszych diecezjalnych domach rekolekcyjnych. Terminarz w przedsionku kościoła

Boże, nasz Ojcze, przyznajemy, że jesteśmy słabi i potrzebujemy Twojej pomocy. Wysłuchaj próśb, które z wiarą Tobie przedstawiamy.

 • Trwający Rok Liturgiczny został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem św. Józefa. Za wstawiennictwem św. Józefa Opiekuna Kościoła można zyskiwać odpusty zupełne przy spełnieniu zwykłych warunków i odmawianie modlitw do św. Patrona w jego święta oraz w środy, które są mu poświęcone. Z tej racji w tym roku w środy w czasie nowenny do MBNP odmawiamy litanię do św. Józefa.

Trwają przyjęcia do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego,  która potrwa do 27 sierpnia br. Na stronie www.seminarium.katowice.pl znajdują się informacje dla kandydatów i formularz, za pomocą którego należy się zarejestrować i umówić na rozmowę wstępną.

 • PROPOZYCJA WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UŚ

Wydział Teologiczny planuje otwarcie w semestrze letnim (od lutego 2021) kolejnej edycji studiów podyplomowych dla nauczycieli:

 • teologiczno-katechetycznych (4 semestry) – dających kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu, w szkole podstawowej oraz szkołach ponadpodstawowych,

https://us.edu.pl/wydzial/wtl/studia-podyplomowe/teologiczno-katechetyczne/;

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:

Kierownik studiów – Ks. dr hab. Roman Buchta, prof. UŚ roman.buchta@us.edu.pl

Sekretarz studiów – Mgr Ludmiła Lach-Bartlik ludmila.lach-bartlik@us.edu.pl.

Inicjatywy związane z Rokiem Rodziny Amoris Laetitia zamieszczane są na stronie internetowej: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/210-rok-amoris-laetita. Obecnie dostępny jest między innymi pierwszy film przygotowany przez dykasterie watykańskie.

Wydział Teologoczny UŚ w ramach informacji o swojej działalności publikuje wywiady kolejnych nauczycieli akademickich w środy na swoi facebookowym koncie: https://www.facebook.com/WTLUS oraz na stronie internetowej – https://us.edu.pl/wydzial/wtl

Wspólnota Wykładowców i Studentów Wydziału Teologicznego UŚ serdecznie dziękuje duszpasterzom i wiernym archidiecezji za ofiary materialne złożone na działanie Wydziału. 1 czerwca rozpoczęły się zapisy na studia z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie, dzienne i zaoczne na rok akademicki 2021/2022. Obecnie na Wydziale kształci się ponad 300 studentów w wieku od 19 do ponad 60 lat. Zapraszamy do studiowania i poznania wielu ciekawych ludzi. Szczegóły można znaleźć na stronie Wydziału Teologicznego i jego facebookowym koncie. Plakat w załączniku nr 2.

 • W gablotce i na naszej stronie znajduje się informacja o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań
Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 18.07.2021r.

Zamknij