32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Bożego Narodzenia 26.12.2021

Człowiek przychodzi na świat, dorasta, uczy się życia i miłości w rodzinie. W rodzinie wzrastał również Jezus, otoczony miłością Maryi i opieką św. Józefa. Dziękując Bogu za nasze rodziny, zawierzmy je Świętej Rodzinie z Nazaretu, aby były miejscem, gdzie panuje miłość, szacunek, pokój i duch służby. Prośmy o mądrość i potrzebne łaski zwłaszcza dla rodziców, którzy są posłani, aby po katolicku wychować swoje potomstwo. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny.

 • O 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia a codziennie o 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.
 • W poniedziałek przypada św. św. Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją po Mszy św. zostanie poświęcone wino
 • We wtorek przypada Święto Świętych Młodzianków. Dzieci i matki w stanie błogosławionym zapraszamy o godz. 10.00 na Mszę św. z okolicznościowym błogosławieństwem.
 • W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św., dziękczynną o godz.17.00 i uroczyste nieszpory połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki i w ostatnim dniu roku odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum.
 • Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się w sobotę1 stycznia Uroczystością Bożej Rodzicielki Maryi. Na Mszach św. będziemy śpiewali hymn do Ducha Świętego z czym wiąże się możliwość zyskania odpusty zupełnego pod zwykłymi warunkami. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00, 14.00 16.00.
 • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
 • Katechezy i spotkania według wewnętrznych ustaleń.
 • Przez cały okres Bożego Narodzenia zapraszamy do adoracji Nowonarodzonego w betlejemskiej stajence.
 • Kościół jest otwarty każdego dnia do g. 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji.
 • Bóg zapłać za modlitwy, składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przebieg obchodu Uroczystości Bożego Narodzenia: przygotowującym dekorację bożonarodzeniową, sprzątającym kościół, chórowi, służbie liturgicznej, i kościelnej, organistom, Dzieciom Maryi i młodzieży oazowej, grupie charytatywnej, pocztom sztandarowym, grupie regionalnej, podziękowania za dary materialne: pieczywo dla chorych, choinki, przygotowanie świątecznych paczek i wszystkim uczestnikom bożonarodzeniowej liturgii.
 • Dnia 21 grudnia zakończyła się zbiórka darów w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Wszystkim darczyńcom w imieniu Fundacji bardzo serdecznie dziękujemy.
 • Polecamy Gościa Niedzielnego a w nim: płyta CD z czterema Ewangeliami. Następne płyty z serii Biblia Audio będą co miesiąc dołączane do Gościa Niedzielnego. Jest aktualny numer Małego Gościa Niedzielnego z kolędami w wykonaniu Arki Noego; dlaczego powstał zespół Arka Noego; o tym jak rodzina palestyńska obchodzi Boże Narodzenie w Betlejem. Są także inne czasopisma.

Nie ma większego honoru i zaszczytu niż być ojcem i matką. Ale też nie ma trudniejszego zadania niż być dobrym rodzicem. Dlatego Bóg, posyłając rodziców do realizacji tej misji, daje nam przykład Świętej Rodziny z Nazaretu oraz swoje błogosławieństwo. Niech ono nas umacnia.

.

Dnia 21 grudnia zakończyła się zbiórka darów w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Wszystkim darczyńcom w imieniu Fundacji bardzo serdecznie dziękujemy. Dary zebrane trafią do Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej. Mocno wierzymy, że dobro, którym się podzieliliśmy z innymi to takie dobro, które kiedyś do nas powróci. Przekazane rzeczy są niewątpliwie pomocą materialną dla tych którzy ich potrzebują, ale mamy nadzieję, że dzięki temu przekazaliśmy im coś jeszcze… nadzieję oraz wiarę w ludzkie serca. Nam pozostaje ogromna radość, że mogliśmy uczestniczyć w tak szlachetnej akcji i rozpalić radością niejedno serduszko. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za zaangażowanie i wszelką pomoc.

 • Zapraszamy dzieci i młodzież na cotygodniowe Msze św. szkolne w czwartki o godz. 17.00; młodzież do udziału w spotkaniach Ruchu Światło Życie w piątki po wieczornej Mszy św.; dzieci do tworzenia wspólnoty Dzieci Maryi w soboty o 10,00; ministrantów na zbiórki w soboty o 9.00. Spotkania innych grup według harmonogramu.
 • Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.; w niedziele i święta pół godziny.
 • Przypominamy o obowiązujących w przestrzeniach zamkniętych przepisach sanitarnych.
 • Jak już informowaliśmy z powodu sytuacji epidemicznej nie będzie odwiedzin duszpasterskich ulicami. W styczniu będą odprawiane Msze św. o błogosławieństwo dla rodzin z poszczególnych ulic. Ich porządek będzie systematycznie ogłaszany. Do końca grudnia w czasie urzędowania kancelarii parafialnej można natomiast telefonicznie lub osobiście zgłosić chęć przyjęcia odwiedzin duszpasterskich przez rodziny, które chcą zwyczajowej ich formy.
 • W dniach 13-23 maja jest organizowana pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Szczegóły w gablotce.
 • Rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia zaplanowano w dn. 21–23 stycznia 2022 r. w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Wszystkie informacje wraz z listą są dostępne na stronie duszpasterstwa służby zdrowia (dsz.katowice.pl). Koszt rekolekcji wynosi 200 zł.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 19.12.2021r.

Zamknij