32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność lub gdy nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. To pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź? Tą niedziele przeżywamy jako Niedziele Laetare.

 • O 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a codziennie o 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.
 • Jutro obchodzimy Liturgiczną Uroczystość św. |Józefa Oblubieńca. Msze św. o 7.00 i 17.00.
 • Od poniedziałku do środy będą się odbywały rekolekcje szkolne
 • W poniedziałek o godz. 18.00 kolejna z nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych.
 • Pogrzeb śp. Gertrudy Kania – środa godz. 12.00
 • Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Charbela – środa godz. 17.45.
 • Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej
 • Zachęcamy do daru abstynencji od napojów alkoholowych z intencją pomocy uzależnionym a także innych uczynków pokutnych.
 • Spowiedź św. codziennie przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św. (w niedziele – pół godziny). Prosimy o nieodkładanie Spowiedzi św. świątecznej na ostatnie dni Wielkiego Postu.
 • Katechezy i spotkania grup według harmonogramu.
 • W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci Droga Krzyżowa będzie się odbywała po Mszach św. Szkolnych. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o 18.30 w kościele.
 • Biblioteka czynna w każdy piątek po wieczornej Mszy św.
 • W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i święto patronalne Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy św. o 7.30 będzie można złożyć przyrzeczenia i odnowić już trwające. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się karteczki z ich treścią i wyjaśnienie idei Ruchu.
 • Niedzielę Palmową 2 kwietnia w katedrze odbędzie się spotkanie młodych. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora będzie odprawiona o godz. 14.00.
 • Bóg zapłać za modlitwy, składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.
 • Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”: kolejny odcinek cyklu poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy oraz reakcja na krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Jest nowy numer Małego Gościa a w nim II część „miarki na Wielki Post” a także o Triduum Paschalnym i o św. Józefinie Bakhicie. Są też inne czasopisma.
 • 26 marca organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do cieszyńskiego teatru. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
 • 30 marca o 18.00 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Caritas w Polsce kontynuuje pomoc dla Ukrainy w formie „Paczki dla Ukrainy”. Przy zakrystii można składać produkty według podanej na stolikach w tyle kościoła listy.
 • W przyszłą niedzielę i Niedzielę Palmową przedstawiciele „Domu Kulejących Aniołów” będą sprzedawać palmy wielkanocne z przeznaczeniem na działalność Ośrodka. Będzie też można wesprzeć dzieło „Caritas” przez nabycie świecy wielkanocnej oraz wesprzeć parafialne grupy młodzieżowe i dziecięce przez zakup kartki wielkanocnej.

Boże Ojcze, Ty przez swojego Syna otworzyłeś nam oczy; dziękujemy Ci za to i ufamy, że nieustannie będziesz nas wspierał swoją łaską.

Stałe ogłoszenia parafialne

 • We wszystkie ostatnie czwartki miesiąca po Mszy św. szkolnej będzie udzielane specjalne błogosławieństwo rodzinom. Zapraszamy więc rodziców i dziadków. Oprawa muzyczna w wykonaniu scholii.
 • Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach 20-22 marca.
 • Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w naszych diecezjalnych domach rekolekcyjnych. Terminarz rekolekcji jest wywieszony w przedsionku kościoła i gablotce.
 • Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii przez bp. Adama Wodarczyka 20 kwietnia o 17.00
 • Sakrament Pokuty jest sprawowany w tygodniu przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św. a w niedziele i święta– pół godziny.
 • Parafialna schola młodzieżowa zaprasza na wspólne śpiewanie we wtorki o 20:00  do salki pod probostwem oraz w niedziele o 10:00 do kościoła.
 • Kościół jest otwarty każdego dnia do godz. 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji.
 • W czasie roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież na cotygodniowe Msze św. szkolne w czwartki o godz. 17.00; młodzież do udziału w spotkaniach Ruchu Światło Życie w piątki po wieczornej Mszy św.; dzieci do tworzenia wspólnoty Dzieci Maryi w soboty o 10,00; ministrantów na zbiórki w soboty o 9.00. Spotkania innych grup według harmonogramu
 • Cotygodniowa adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 16.00. W każdy I piątek miesiąca całodniowa i całonocna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu.
 • Biblioteka parafialna czynna w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

 

Ogłoszenia diecezjalne PROPOZYCJE POSZCZEGÓLNYCH DUSZPASTERSTW

DUSZPASTERSTWO W OBRZĄDKU GREKOKATOLICKIM

Dekretem Arcybiskupa Wiktora Skworca liturgia w obrządku grekokatolickim będzie sprawowana przez ks. Tarasa Yavorskyy w niedzielę i święta (wg kalendarza juliańskiego) o godz. 12.30 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach. Ponadto ks. Taras dołącza się do Mszy parafialnej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18. Można umówić się na spowiedź lub na rozmowę po Mszach w tygodniu.

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

– w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

– w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

– w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

Szczegółowe informacje na stronie:

https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/

Caritas Archidiecezji Katowickiej prowadzi działania na rzecz uchodźców z Ukrainy poprzez działalność punktu recepcyjnego mieszczącego się w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, punktu informacyjnego na dworcu PKP, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, a także wydawanie żywności dla najbardziej potrzebujących i współpracę z Górnośląskim Towarzystwem Charytatywnym w przygotowywaniu posiłków w Katowicach. Oprócz tego przekazujemy środki finansowe na zakwaterowanie uchodźców w Brennej oraz w dwóch budynkach należących do zgromadzeń zakonnych. Dzieci z Ukrainy włączono w programy stypendialne „Skrzydła” i „Skrzydła – dwa talenty” oraz w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Potrzebujące osoby z Ukrainy prosimy odsyłać od poniedziałku do piątku w godz. 8–16 do naszego Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, Katowice ul. Jordana 18 (IV piętro). Numer telefonu kontaktowego: +48 536 779 910(obsługiwany w godzinach otwarcia Centrum w językach: polskim, ukraińskim oraz angielskim).

DUSZPASTERSTWO OSÓB ANGLOJĘZYCZNYCH

Msze św. w języku angielskim sprawowane będą od stycznia do marca br. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach (Plac bł. ks. E. Szramka 1) w każdą niedzielę o godz. 14.30. 

Msza św. w języku włoskim będzie sprawowana w katowickiej katedrze w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 16.00.

 

DUSZPASTERSTWO PRAWNIKÓW I ICH RODZIN

Msze św. dla prawników oraz ich rodzin sprawowane są w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 19:15. W najbliższych miesiącach Msze św. odprawiane będą w kaplicy „Gościa Niedzielnego” przy ul. Wita Stwosza 11.

 

Dni skupienia dla prawników zaplanowano:

w III Niedzielę Wielkiego Postu.

Ponadto raz w roku, na koniec V Tygodnia Wielkiego Postu, organizowane są rekolekcje dla prawników i ich rodzin. Rozpoczynają się w piątek V Tygodnia Wielkiego Postu i kończą Niedzielą Palmową.

PROPOZYCJE POSZCZEGÓLNYCH DUSZPASTERSTW

Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców zaplanowano w sobotę przed Niedzielą Palmową, tj. 1 kwietnia. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 14.00. W programie: spotkanie przy kawie, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św., Msza św. i obiad. Dzień skupienia odbędzie się w następujących miejscach:

· Sanktuarium Matki Bożej Bogucickiejul. Markiefki 89, 40–211 KATOWICE, zapisy: tel. 603 582 259, krzysztof.sitek@katowicka.pl; prowadzenie: ks. Damian Suszka, ekonom archidiecezji katowickiej.

· Diecezjalny Dom Rekolekcyjnyul. Pałacowa 53, 44–373 KOKOSZYCE, zapisy: tel. 32/456 14 97, rekolekcje.kokoszyce@archidiecezjakatowicka.pl; prowadzenie: ks. dr Roman Chromy, duszpasterz samorządowców w archidiecezji katowickiej.

· Parafia Matki Bożej Piekarskiejul. Ks. Ficka 7, 41–940 PIEKARY ŚL., zapisy: tel. 509 169 068, miroslaw.godziek@katowicka.pl; prowadzenie: ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM.

· Parafia św. Marii Magdalenyul. Ks. Damrota 62, 43–100 TYCHY, zapisy: tel. 32/227 22 42, janusz.lasok@katowicka.pl; prowadzenie: ks. Jan Smolec, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Samorządowców prosimy o wybranie jednego z w/w miejsc i zbiorcze potwierdzenie swojej obecności (z podaniem liczby osób) telefonicznie lub drogą elektroniczną. Jednocześnie informujemy, że abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki spotka się w tym dniu z samorządowcami w Kokoszycach, bp Marek Szkudło w Tychach, bp Adam Wodarczyk w Katowicach i bp Grzegorz Olszowski w Piekarach Śl. Prosimy Księży proboszczów o przekazanie tej informacji w ramach ogłoszeń duszpasterskich kolejnych niedziel.

 

Wielkopostny dzień skupienia świata akademickiego odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, tj. w sobotę 1 kwietnia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.

Program spotkania:

16.00 – Okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

16.30 – Konferencja ks. prał. Dr. Marka Spyry pt. „Chrześcijanin między tradycjonalizmem i progresizmem – nowe wyzwania”.

17.15 – Eucharystia z formularza Niedzieli Palmowej z obrzędem poświęcenia palm.

18.15 – Spotkanie przy stole w refektarzu seminaryjnym.

 

Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 22 marca w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (pl. Emila Szramka 1).

Program spotkania:

· godz. 18.40 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (kaplica w domu katechetycznym);

· godz. 19.00 – Eucharystia, a po niej poczęstunek i spotkanie w sali św. Jana Pawła II;

· godz. 19.45 prelekcja: dr. n. med. Piotra Garbocza pt. „Medyczne uwarunkowania śmierci Jezusa z Nazaretu”;

· godz. 21.00 zakończenie.

 

Zapraszamy lekarzy do przeżycia rekolekcji wielkopostnych zaplanowanych w następujących miejscach:

· kaplica domu katechetycznego parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach, Pl. Emila Szramka 1. Prowadzący: ks. dr Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych (2–5 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 19.00).

· Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, ul. Energetyków 46. Prowadzący: ks. Marek Duda, wikariusz parafii św. Jadwigi w Rybniku (30 marca–1 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 19.00).

Parafia św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach zapraszają do swoich kościołów 24 i 25 marca o godz. 17.00 na I edycję Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach. Koncert swym patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Wiktor oraz Ksiądz Biskup Marian Niemiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Więcej informacji na temat uczestników koncertu można uzyskać na stronach internetowych parafii gospodarzy oraz stronie organizatorów: www.pasyjne.zory.pl

 Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół katolickich odbędzie się w czwartek 30 marca w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Szczegółowe informacje na plakacie w załączniku nr 5.

Program dnia skupienia:

16:00 – Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania; 

16:30 – Konferencja o Kościele, którą wygłosi ks. dr Marek Panek, rektor WŚSD w Katowicach;

17:00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Olszowskiego;

18:30 – Spotkanie przy stole.

 

INFORMACJE WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych dniach dla małżeństw, które odbędą się w kaplicy św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center w dn. 24–26 marca od godz. 19.00. Szczegółowy plan na plakacie w załączniku nr 7.

 

Zapraszamy na wielkopostny dzień skupienia dla kobiet, który odbędzie się w sobotę 25 marca w parafii pw. św. Jana Sarkandra w Bełku. W programie spowiedź, adoracja, uwielbienie, Eucharystia, spotkanie z panią Jagodą Kwiecień, która podzieli się świadectwem życia słowem Bożym na co dzień, a także spotkanie przy kawie. Zapraszamy również mamy z niemowlakami. Plakat w załączniku nr 6.

 

  INFORMACJE WYDZIAŁU MISYJNEGO

Wielkopostny dzień skupienia dla środowisk misyjnych odbędzie się w sobotę 25 marca w parafii Bożego Miłosierdzia w Tychach. Rozpoczęcie o godz. 10.00, Msza św. o godz. 11.00. Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 14.00.

 

INICJATYWA ARCHIDIECEZJALNEJ CARITAS

Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza serdecznie członków parafialnych zespołów charytatywnych do wzięcia udział w projekcie „Podaruj dobro”. Celem projektu jest wzmocnienie struktur lokalnych parafialnych zespołów charytatywnych oraz zaangażowanie w tworzenie budżetów obywatelskich. Zapraszamy więc do wzięcia udziału w webinariach poświęconych działalności Caritas oraz organizacji struktur parafialnych zespołów charytatywnych i budowania wolontariatu w parafii. 

Projekt sfinansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Projekt zgłaszamy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego online pod adresem https://forms.gle/v7JLbZ115bgEEWdU9 oraz w załączniku nr 6 (formularz papierowy należy wydrukować, zaś po wypełnieniu przesłać skany na adres wolontariat@caritas.katowice.pl lub pocztą na adres Caritas Archidiecezji Katowickiej, ul. Wita Stwosza 20, 40-042 Katowice z dopiskiem „Podaruj dobro”.)  Szczegółowe informacje na temat projektu udziela biuro projektu oraz pani Dominika Kaczmarek, tel.  577 234 433, adres email: wolontariat@caritas.katowice.pl .

Przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrztu, bierzmowania i Eucharystii) w archidiecezji katowickiej prowadzą Siostry Jadwiżanki Wawelskie. Spotkania odbywają się indywidualnie. Zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok. Kontakt: s. Monika Guzek CHR, tel. 782 017 476.

 

Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie (1-6.08.2023). W kilku grupach naszej archidiecezji są jeszcze wolne miejsca: w Chorzowie, Mysłowicach, Katowicach i Wodzisławiu Śl. Prosimy o ogłoszenie w parafiach i grupach młodzieżowych oraz w szkołach. Wszelkich informacji udziela ks. Marek Bernacki, koordynator diecezjalny ŚDM, tel.  607 162 073.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSTWA RODZIN

Archidiecezjalna poradnia psychologiczna „Przystań” w Rybniku zaprasza na cykl 10 spotkań w ramach projektu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.przystan-poradnia.pl

 

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka „Trudne rozstanie” odbędą się w domu rekolekcyjnym Emaus w Koniakowie w dn. 14–16 kwietnia br.

Rekolekcje dla rodzin „Wystarczy iskra” odbędą się w dn. 16–23 lipca br. w Zawoi.

  Warsztaty dla rodzin „Wierni” odbędą się w dn. 22–29 lipca br. w Zakopanem Szczegóły

 Studium Duszpasterstwa Rodzin – nowa edycja rozpocznie się od września br. Prosimy o skierowanie na studium osób (najlepiej małżonków), które chciałyby pełnić posługę doradcy życia rodzinnego, szczególnie z parafii, gdzie posługują już starsi doradcy. Zapisy pod adresem: ewa.porada@katowicka.pl .

  

PROJEKTY ARCHIDIECEZJALNEGO CENTRUM FORMACJI PASTORALNEJ

  

Podcast WIARYgodni – tematyka biblijna, rozmowy z pogranicza różnych dziedzin teologii udostępniony jest na Deezer Apple Podcasts Google Podcasts Spotify, HeartMEDIA oraz Sound Cloud PlayerFM.

 INFORMACJE DUSZPASTERSTWA RODZIN

 

Przystań”. Archidiecezjalna Poradnia Psychologiczna: 

·     W czwartek 19 stycznia oficjalnie otwarto nową siedzibę „Przystani” – Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej w Katowicach, zlokalizowanej przy ulicy Skłodowskiej-Curie 30/7 (piętro 3). Oddział w Katowicach aktualnie dysponuje 7 gabinetami psychoterapii do pracy z osobami indywidualnymi, rodzinami oraz salą szkoleniową/konferencyjną. 

·     Zachęcamy do odwiedzenia strony www.przystan-poradnia.pl i zapoznania się z pełną ofertą dotyczącą pomocy psychologicznej i warsztatów/szkoleń o charakterze profilaktycznym. 

Propozycje na bieżąco umieszczamy również na naszym fanpage-u: https://www.facebook.com/przystan.poradnia

· W najbliższym czasie zapraszamy (Zapisy online poprzez stronę „Przystani”) na:  – Warsztaty psychologiczne z cyklu: „Zrozumieć emocje” – „Duma, wstyd i uprzedzenie”, 4 lutego 2023 r., w „Przystani” w Katowicach 

 

WYSTAWA ARCHIDIECEZJALNEJ CARITAS

Caritas Archidiecezji Katowickiej w miesiącach luty–listopad pragnie zorganizować w parafiach archidiecezji wystawę fotograficzną prezentującą działalność parafialnych zespołów charytatywnych. Wystawa zostanie zorganizowana w 80 parafiach. Księży Proboszczów, którzy wyrażają chęć przyjęcia wystawy w swojej parafii uprzejmie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, po czym pracownicy Caritas skontaktują się z księżmi, aby ustalić dokładny termin i szczegóły wystawy. Ankieta dostępna jest pod adresem https://forms.gle/XMtxeuo1wAqVu5j47 .Informacji na temat projektu „Podaruj dobro” oraz wystawy udziela pani Dominika Kaczmarek tel. 577 234 433.

 

INFORMACJE WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO

Przyjmujemy wstępne wnioski do programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Adresowany jest on dla uczniów po pierwszym semestrze klas VII szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Studenci mogą otrzymywać stypendium wyłącznie w ramach kontynuacji wcześniejszego uczestnictwa w programie. Kryteria: średnia ocen co najmniej 4,8 w szkole podstawowej lub 4,5 w szkole ponadpodstawowej, zaś dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 2443 zł brutto (nie uwzględniamy programu 500+). Wniosek wstępny do odbioru w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Katowicach lub wysyłamy drogą mailową. Więcej informacji na stronie www.dzieło.pl.

 

Zapisy na wakacyjne turnusy „Tatry po Męsku” dla mężczyzn, ojców z synami i ojców z córkami oraz na „randkę w górach“ rozpoczną się 1 marca o godz. 18 na stronie https://tatrypomesku.pl

  Zapraszamy lekarzy do przeżycia rekolekcji wielkopostnych zaplanowanych w następujących miejscach:

·     kaplica domu katechetycznego Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach, Pl. Emila Szramka 1. Prowadzący: ks. dr Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych (2–5 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 19.00).

·        Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, ul. Energetyków 46. Prowadzący: ks. Marek Duda, wikariusz parafii św. Jadwigi w Rybniku (30 marca–1 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 19.00).

 

2. Zapraszamy Księży na webinarium dotyczący odnowy parafii pt. „Boża renowacja”. Więcej można się dowiedzieć pod linkiem: https://bozarenowacja.org. Webinarium odbędzie się 21 marca o godz. 21.00 i będzie tłumaczone na język polski. Jednym z gości spotkania będzie Mary Healy. Strona rejestracyjna w podanym linku, dostępne języki: angielski i niemiecki.

 

 

6. Księża, którzy przygotowują w parafiach Ekstremalną Drogę Krzyżową zachęcamy do jej zgłoszenia na stronie: https://www.edk.org.pl/.

 

7. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia w katedrze odbędzie się spotkanie młodych. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora będzie odprawiona o godz. 14.00. Zachęcamy Księży do przybycia z młodzieżą z parafii. Niech będzie to święto radości młodego Kościoła.

 

INFORMACJE WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN

8. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych dniach dla małżeństw, które odbędą się w kaplicy św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center w dn. 24–26 marca od godz. 19.00. Szczegółowy plan na plakacie w załączniku nr 7.

 

Zapraszamy na wielkopostny dzień skupienia dla kobiet, który odbędzie się w sobotę 25 marca w parafii pw. św. Jana Sarkandra w Bełku. W programie spowiedź, adoracja, uwielbienie, Eucharystia, spotkanie z panią Jagodą Kwiecień, która podzieli się świadectwem życia słowem Bożym na co dzień, a także spotkanie przy kawie. Zapraszamy również mamy z niemowlakami.