NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus, skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być tego uczestnikami.

 • O godz. 15.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchód Triduum Paschalnego. Prosimy jak zawsze o obecność pocztów sztandarowych, grupy regionalnej i grup zawodowych w mundurach.
 • Od dzisiaj do Zesłania Ducha świętego trwa liturgiczny Okres Wielkanocny. Te pięćdziesiąt dni Kościół obchodzi jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako jedną wielką niedzielę. Osiem początkowych dni tego okresu stanowią Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny UŚ.
 • We Wtorek Wielkanocny kapłani naszego dekanatu spotkają się na dorocznej wielkanocnej Mszy św. w parafii św. Jana Pawła II sprawowanej za zmarłych kapłanów i w intencjach wiernych z dekanatu. Polecamy się waszej modlitwie.
 • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00
 • W sobotę o 15.30 do salki pod probostwem zapraszamy młodzież z II klas ponadgimnazjalnych na comiesięczną katechezę.
 • Katechezy, spotkania grup, korepetycje od środy odbywają się według ustalonego planu.
 • Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji a przed kościołem zapowiedziana przez ks. Arcybiskupa zbiórka na pomoc dzieciom w Aleppo.
 • Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół, i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.
 • Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich którzy przez swoją pracę, poświęcenie czasu, modlitwę i ofiarę cierpienia mają swój osobisty wkład w przygotowanie i pogłębione przeżycie obchodów Misterium Paschalnego, szczególnie Paniom, które przygotowała grób Pański i ciemnicę oraz ich pomocnikom, całej służbie liturgicznej: nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., lektorom, kantorom, ministrantom, organistom i kościelnym, Chórowi, Scholi młodzieżowej, Zespołowi Charytatywnemu, Żywemu Różańcowi, strażakom z OSP w Piasku za wartę przy Grobie Pańskim, młodzieży z Ruchu Światło Życie, Dzieciom Maryi, młodzieży prowadzącej modlitwę brewiarzową pod przewodnictwem P. Moniki, pełniącym dyżur nocnego czuwania, osobom które sprzątały kościół, pocztom sztandarowym, grupie w strojach ludowych, grupom zawodowym w mundurach, składającym ofiary na kwiaty, cele charytatywne i pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
 • Polecamy prasę katolicką dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego a w nim: Droga do Emaus; specjaliści o wiarygodności świadectw o cudach w Ewangeliach a także aktualny numer Małego Gościa i inne czasopisma.
 • Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania (zwłaszcza uczniów III klas gimnazjalnych, ale również II gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych). Rekolekcje odbędą 13–15 kwietnia br. w domu rekolekcyjnym „Idylla” w Wiśle. Prosimy o zgłoszenia u duszpasterzy.
 • Wszystkim Parafianom życzymy obfitych łask Zmartwychwstałego Pana. Niech Jego radość i pokój zagości we wszystkich rodzinach naszej parafii i stanie się udziałem wszystkich naszych gości. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa rozjaśni nasze ciemności, odsunie kamienie grzechu i przyniesie pełnię życia w Bogu. Ubogaceni przeżyciami radosnych tajemnic paschalnych oraz darem Bożego słowa i Eucharystii idźmy odważnie drogami naszego życia, aby jak apostołowie nieść światu dobrą nowinę, że Pan prawdziwie zmartwychwstał. Niech na tej drodze Bóg w Trójcy Jedyny nam błogosławi.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 25.03.2018r.

Zamknij