NIEDZIELA PALMOWA 

Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień. Bądźmy przy Jezusie nie tylko w chwilach chwały, ale i cierpienia. Trwajmy przy naszym Królu, kiedy wyszydzony i opuszczony będzie szedł drogą krzyżową. Bądźmy z Nim bo On jest z nami także w tym trudnym czasie trwania epidemii. Zaprośmy go na pokład naszego życia. Liturgia dzisiejszej niedzieli ma dwie części. W pierwszej upamiętniony jest uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, druga mówi o Jego odkupieńczym  cierpieniu i śmierci – czytana jest Ewangelia o męce Pana Jezusa. W tym roku wg św. Mateusza

 • W związku z trwającą epidemią – do odwołania Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i zachęca do modlitwy w rodzinach i korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych Mszy św. (m.in:. TV 1 godz. 7.00; Trwam godz. 9.30; Polonia godz.13.00; Radio „M”; Radio Maryja).
 • Dysponujemy możliwością transmitowania drogą elektroniczną nabożeństw odbywających się w naszym koście Tym sposobem, na czas obowiązujących przepisów sanitarnych, możemy być duchowo obecni na Eucharystii i nabożeństwach. Oprócz codziennych Mszy św. sprawowanych według dotychczasowego porządku  jest transmitowana  codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 z modlitwą różańcową o godz. 20.30   oraz Apelem Jasnogórskim o 21.00.  Nasz  elektroniczny adres jest podany na stronie Parafii. Będzie także transmisja z liturgii Triduum Paschalnego: Wielki czwartek – Wieczerza Pańska godz. 18.00; Wielki Piątek  – Ciemna Jutrznia godz. 7.00, Droga Krzyżowa 14.00 i Pamiątka Męki Pańskiej godz. 17.00; Wielka Sobota – Ciemna Jutrznia godz. 7.00, Wigilia Paschalna godz. 20.00; Niedziela Wielkanocna: Msze św. 7,30; 9.00. 11.00, Nieszpory 15.00. Wszystko bez obecności wiernych w kościele. Przez duchowe uczestnictwo w tych obrzędach można będzie zyskiwać odpusty zupełne pod zwykłymi warunkami właściwymi obecnej sytuacji.. Zachęcamy do adoracji krzyża w rodzinach (W, Piątek i W. Sobota) i zapalenie świecy chrzcielnej w czasie odnowienia przyrzeczeń Chrztu Św. w czasie Wigilii Paschalnej.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ( jeden posiłek do syta – od 18 do 60 roku życia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ( od 14 roku życia do końca życia). Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.
 • Ze względu na epidemię w kościele nie będzie czuwania w Ciemnicy ani przy Bożym Grobie, nie będzie się odbywało poświecenie pokarmów, co uczynimy przy wielkanocnym stole, każda rodzina w swoim domu (na naszej stronie podajemy specjalna modlitwę)
 • Msze św. są sprawowane według zamówionych intencji. Gdyby życzenie ofiarodawcy było inne, prosimy o telefoniczne poinformowanie. Tą droga można też zamawiać nowe intencje.
 • Bardzo prosimy o dostosowanie się do zarządzeń władz państwowych i ks. Przypominamy, że Msze św. i nabożeństwa odbywają się bez udziału wiernych. Dbamy, by w innym czasie w kościele nie przebywało więcej jak pięć osób, także w czasie adoracji.
 • Nasz kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji  w intencją o ustąpienie epidemii. Ks. Arcybiskup  zachęca  także do podejmowania innych praktyk pokutnych:  postu i jałmużny zwłaszcza pomocy ludziom starszym i opuszczonym. W sprawie pomocy w takich sytuacjach można telefonować na probostwo. Ufając Opatrzności Bożej  prosimy o Boże zmiłowanie dla nas, Ojczyzny i świata.
 • Ponieważ przy obecnych zarządzeniach epidemicznych nie będzie możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty w zwykłej formie, ks. Arcybiskup przypomina, że zgodnie z nauczaniem Kościoła w takich okolicznościach, aby wrócić do stanu łaski trzeba wzbudzić akt żalu doskonałego z mocną i szczerą decyzją  przystąpienia do Spowiedzi św. w najbliższym możliwym czasie. W tym wypadku należy zachować wszystkie pozostałe warunki Spowiedzi św.: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy i zadość uczynienie.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Specjalne podziękowania za ofiary przesyłane na konto parafialne i składane innymi sposobami.
 • Katowicka Caritas przekaże środki na zakup respiratorów bądź sprzętu ochronnego dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach i Szpitala św. Józefa w Mikołowie. Ks. Arcybiskup prosi wszystkich, którzy mogą się przyłączyć do tej akcji o wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: (96 1050 1214 1000 0090 3169 8062). Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS.
 • W kościołach po kilku tygodniach przerwy na stolikach z prasą pojawi się specjalne świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego. Zachęcamy również do skorzystania z darmowego e-booka „Przewodnik po świętowaniu w czasie pandemii”, dzięki któremu możemy lepiej przeżyć nadchodzące święta wielkanocne.
 • Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak zaprasza na wyjątkowy koncert-online „Miserere mei Deus w noc Wielkiego Piątku o godzinie 23.00. Zabrzmi słynne Miserere Gregorio Alegriego oraz program przygotowany specjalnie na to wydarzenia. Zespół chce być obecny w Państwa domach poprzez transmisję tego wydarzenia na Youtubie oraz na Facebooku. Zapraszamy do subskrybowania kanału Zespołu na Youtubie oraz polubienia profilu Cameraty Silesii na Facebook’u, gdzie znajdą Państwo najnowsze informacje oraz nagrania Zespołu.

 

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 29.03.2020r.

Zamknij