32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

ODPUST PARAFIALNY

Cieszymy się naszym parafialnym świętem oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tytuł parafii stanowi szczególne zobowiązanie dla  wszystkich, którzy tworzą wspólnotę skupioną wokół swojego parafialnego kościoła. Każdy z nas powinien się czuć wezwany do życia według hojności Najświętszego Serca Jezusowego.

Witamy na naszej parafialnej uroczystości wszystkich gości, a szczególnie dzisiejszego kaznodzieję Księdza kanonika Krystiana Janko Dziękujemy Mu za podjęcie się głoszenia nam Słowa Bożego i zapewniamy o modlitwie w Jego intencji. Wszystkich zachęcamy do zyskiwania odpustów czerpiąc z bogactwa Skarbca Kościoła, który stanowią zbawcze dzieło Chrystusa, zasługi Jego Najświętszej Matki i wszystkich świętych oraz pobożnych wiernych.

 • O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.15 na Nieszpory odpustowe
 • Nauka przedmałżeńskich w poniedziałek o godz. 18.30 w salce pod probostwem
 • Spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w środę po Mszy św. wieczornej
 • Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 18.30 w kościele
 • Wyjątkowo w najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do 18.30
 • Biblioteka czynna każdy w piątki po nabożeństwie wieczornym.
 • Codziennie od 20.00, a w piątki także od 16.00, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.30 odmawiany jest różaniec w intencji ustania epidemii, za chorych i wszystkie służby walczące zakażeniami za Ojczyznę. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy i adoracji  w intencji ustąpienia epidemii, dar zgody i pokoju, za rodziny i Ojczyznę o dobry wybór prezydenta.
 • W związku z wciąż trwającym stanem epidemicznym nie będzie specjalnej Mszy św. na zakończenie Roku Szkolnego jak to było dotychczas, ale w najbliższą niedzielę będziemy dziękować na wszystkich Mszach św. z obecnymi na nich dziećmi, rodzicami i nauczycielami za łaski, którymi Bóg obdarzał całą społeczność szkolną w tym trudnym minionym czasie.
 • Wygasła dyspensa ks. Arcybiskupa zwalniająca z obowiązku uczestnictwa w niedzielnych  i świątecznych Mszach św. Odtąd dyspensa dotyczy osób w podeszłym wieku i obawiających się zarażenia ze względu na obciążenia zdrowotne.  W najnowszym rozporządzeniu ks. Arcybiskup przypomina o obowiązujących zasadach kościelnych i państwowych noszenia  maseczek w kościele  utrzymywania możliwego dystansu i prosi w trwającym czasie zagrożenia epidemicznego o przyjmowanie Komunii św. na rękę
 • Możliwość przystąpienia do Sakramentu Pojednania jest każdego dnia godzinę przed rozpoczęciem Mszy św., w niedziele pół godziny. Prosimy o odpowiednio wczesne przybywanie. o zachowanie odstępu  między penitentami.
 • Ze względów sanitarnych kolekta nie będzie zbierana w czasie Mszy św. Kto chce złożyć ofiarę będzie to mógł uczynić przy wyjściu z kościoła do koszyczka postawionego na stolikach i półkach z prasą
 • Dla chorych parafian będą nadal transmitowane Msze św. i nabożeństwa  sprawowane w naszym kościele.
 • Na stolikach z prasą jest aktualny Gość Niedzielny a w nim: o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych; o udziale kard. Karola Wojtyły w Soborze Watykańskim II; o zawierzeniu się Bogu.  Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.  Są  także  inne czasopisma.
 • Bóg zapłać za modlitwy, za wyrazu duchowej łączności oraz wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Specjalne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości odpustowej
 • W gablotce i na naszej stronie są umieszczone propozycje wakacyjne duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej Archidiecezji. Prosimy o zainteresowanie się nimi.

Najświętsze Serce Pana Jezusa jest obrazem nieskończonej, miłosiernej miłości jaką Ojciec Niebieski rozlał w świecie przez swojego Syna Jezusa Chrystusa. Kościół głosi tą miłość. Każdy z nas jest powołany, by stać się jej apostołem w świecie. Tytuł naszego kościoła parafialnego zobowiązuje nas do tego w specjalny sposób.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 14.06.2020r.

Zamknij