32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus jest pełnią Bożego objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem. Uznajmy więc, że jesteśmy grzeszni, aby dostąpić przebaczenia i z otwartym umysłem przyjąć objawioną prawdę, którą głosi nam Kościół.

 • O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.30 na Nieszpory niedzielne
 • Do przyszłej niedzieli Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 7.30; 10.00 i 16.00.
 • Ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne odwiedziny chorych będą się odbywały po uprzednim umówieniu daty i godziny. Prosimy o zgłoszenia  
 • Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 17.45 w kościele.
 • Codziennie od 20.00, a w piątki także od 16.00, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.30 odmawiany jest różaniec za Ojczyznę, o ustąpienie epidemii, za chorych i wszystkie służby walczące zakażeniami. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
 • Biblioteka czynna w piątki po nabożeństwie wieczornym.
 • Znajdujemy się w żółtej strefie epidemicznej. Przypominamy o obowiązujących zasadach epidemicznych: noszenia maseczek w kościele i  utrzymywania możliwego dystansu. Prosimy o przystępowanie do Komunii św. zachowując odpowiednią  odległość –  najpierw na środku osoby  przyjmujące Komunię  św. na rękę. Zachęcamy też do posiadania osobistego  preparatu do dezynfekcji rąk.
 • Ze względów sanitarnych kolekta nadal nie będzie zbierana w czasie Mszy św. Kto chce złożyć ofiarę będzie to mógł uczynić przy wyjściu z kościoła do koszyczka postawionego na stolikach i półkach z prasą.
 • W Gościu Niedzielnym: reportaż o sanktuariach maryjnych dziś o Matce Bożej Królowej Tatr; o nowych zadaniach dla wspólnot parafialnych. Jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Są także inne czasopisma.
 • Bóg zapłać za składane ofiary, za modlitwy, za wyrazy duchowej łączności oraz wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.
 • Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja, który od 28 sierpnia wchodzi do kin. „Zieja” to film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Ks. Zieja swoje życie oparł na wierności Ewangelii. Wyrażała to jego dewiza życiowa: „nie zbijaj nigdy nikogo”.

Wysłuchaj, Boże, naszej pokornej modlitwy. Zanosimy ją do Ciebie włączeni do wspólnoty Kościoła, któremu przekazałeś tajemnicę swojej miłości i powierzyłeś mu klucze swojego królestwa, aby otworzył ludzi na Twoją prawdą i niósł wszystkim pojednanie z Tobą.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 16.08.2020r.

Zamknij