32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Przychodzimy do Boga, by wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie nas nim obdarza, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie, sami musimy przebaczać naszym bliźnim, i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi? Przeprośmy teraz Boga za nasze winy, a otrzymamy od Niego przebaczenie

 • O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o 15.30 na Nieszpory niedzielne. Czuwanie, różaniec fatimski i procesja ze świecami o godz.. 20.00.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
 • Msz św. dla pielgrzymów w poniedziałek o godz. 4.30
 • Młodzież z rocznika 2003 zapraszamy na tegoroczne spotkania w ramach przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w sali parafialnej.
 • W środę po Mszy św. i nabożeństwie do MBNP spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 • W najbliższy czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na rozpoczęcie Roku Szkolnego uczniów klas piątych i szóstych, ich nauczycieli i rodziców
 • W piątek przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. O godz. 17.00 zapraszamy młodzież na Mszę św. w ich intencji –  zwłaszcza przygotowujących się do Bierzmowania z klas VII, VIII i I szkół ponadpodstawowych. Uczestnictwo w tej Mszy św. jest ważną częścią formacji przed przyjęciem Sakramentu. Cały ten tydzień jest czasem kwartalnych modlitw za dzieci i młodzież.
 • Zapraszamy na spotkania „Oazy” w piątki po wieczornej Mszy św.; Dzieci Maryi w soboty o 10.00 i ministrantów w soboty o 9.00. Liczymy także na nowych uczestników tych spotkań.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O 16.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do praktykowania tego nabożeństwa w rodzinach.
 • Druga katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych zamierzających w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo odbędzie się 21 września o godz. 18.00 w salce pod probostwem
 • Codziennie od 20.00, a w piątki także od 16.00, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.30 odmawiany jest różaniec za Ojczyznę, o ustąpienie epidemii, za chorych i wszystkie służby walczące zakażeniami. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia aż do godziny 21.00. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
 • Prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej dzieci do wczesnej I Komunii św. Przypominamy, że nie musi się to łączyć z I Komunią św. starszego rodzeństwa, a wręcz zalecane jest, by było to świadomą decyzją rodziców wprowadzenia swojego dziecka jak najwcześniej w pełnię życia eucharystycznego.
 • Biblioteka czynna w piątki po nabożeństwie wieczornym.
 • W Gościu Niedzielnym: o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego; co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim jak pomagać dzieciom w Syrii?  Są  także  inne czasopisma.
 • Bóg zapłać za składane ofiary oraz wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty. Specjalne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich, Kółka Rolniczego i Pani Sołtys oraz wszystkich ofiarodawców płodów rolnych i zaangażowanych  w przygotowanie Dożynek.
 • Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Charytatywnych w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach od 28 września do 1 października 2020 r. (Rozpoczęcie w poniedziałek o 18.00. Zakończenie obiadem w czwartek o 12.45). Zapisy pod numerami telefonu: tel. 32 456 14 97, 519 546 237.

Boże, Ojcze, Ty przebaczyłeś i darowałeś nam dług naszych win. Wysłuchaj Twojego ludu, który dostąpiwszy miłosierdzia, prosi Cię o siłę i pomoc, by przebaczając bliźnim, okazywał się prawdziwym Twoim ludem, niosąc światu miłość i przebaczenie.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 06.09.2020r.

Zamknij