32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jesteśmy wszyscy zaproszeni na ucztę: „Pan Wieczernik przygoto­wał, swój zaprasza lud. Dla nas wszystkich dom otworzył i zastawił stół”. I oto jesteśmy! Msza Święta to centralne wydarzenie i naj­ważniejsze spotkanie w ciągu całego tygodnia. Przeżyjmy je więc najlepiej, jak tylko potrafimy. Podczas liturgii będziemy powtarzać refren psalmu: „Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają” (zob. Ps 145,18a). Ale nie zapominajmy o tym, że w całości słowa tego wersetu brzmią: „Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają, wszystkich wzywających Go szczerze” (Ps 145,18). Ważne, aby nasze wzywanie Pana było „szczere”. A zatem ze szczerym sercem „przystępujmy z dziękczynieniem, spożywajmy chleb, pijmy napój nieśmiertelnych, aby życie mieć!”.

 • O 15.15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o 15.30 na Nieszpory niedzielne.
 • Druga katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych zamierzających w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w salce pod probostwem
 • W środę po Mszy św. i nabożeństwie do MBNP spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 • W najbliższy czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na rozpoczęcie Roku Szkolnego uczniów klas siódmych i ósmych, ich nauczycieli i rodziców.
 • Zapraszamy na spotkania „Oazy” w piątki po wieczornej Mszy św.; Dzieci Maryi w soboty o 10.00 i ministrantów w soboty o 9.00. Liczymy także na nowych uczestników tych spotkań.
 • Codziennie od 20.00, a w piątki także od 16.00, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.30 odmawiany jest różaniec za Ojczyznę, o ustąpienie epidemii, za chorych i wszystkie służby walczące z zakażeniami.
 • 27 września, tj. w przyszłą niedzielę obchodzimy 23 rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas Ojca z zakonu Cystersów, który wygłosi kazania. Po Mszach świętych będzie można nabyć cysterski kalendarz jako pomoc dla dzieł prowadzonych przez Zakon.
 • Młodzież z rocznika 2003 zapraszamy na tegoroczne spotkania w ramach przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie. Spotkanie odbędzie się 29 września o godz. 18.00 w sali parafialnej.
 • Biblioteka czynna w piątki po nabożeństwie wieczornym. Nauki przedchrzcielne w piątek o godz. 18.00 w salce parafialnej.
 • W Gościu Niedzielnym: o mediach społecznościowych, które niosą skarby i śmieci; o siostrze zakonnej, która 14 lat pracowała w slumsach; rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim jak pomagać dzieciom w Syrii?  Są  także  inne czasopisma.
 • Bóg zapłać za składane ofiary oraz wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.
 • Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Charytatywnych w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach od 28.09 do 01.10. 2020 r. Zapisy pod numerami telefonu: tel. 32 456 14 97, 519 546 237.
 • Anonsowany wcześniej film pt. „Zieja” o niezwykłym kapłanie będzie wyświetlany w multikinie w Tychach w dniu 1.10.br (czwartek) o godz. 19.30. Bilety w cenie 12 zł można zamówić pod tel. 601 486 221. Zachecamy.
 • IX Archidiecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do katowickiej katedry odbędzie się w sobotę 10 października br. Z uwagi na obecną sytuację, do katedry zapraszamy szczególnie zelatorów oraz osoby, które czują się na siłach, aby pielgrzymować z uwzględnieniem istniejących ograniczeń sanitarnych. Pozostałe osoby mogą się łączyć dzięki transmisji radia eM oraz transmisji internetowej z katowickiej katedry.
 • Maturzystów zachęcamy do zgłaszania się na rekolekcje u swoich katechetów lub duszpasterzy.

Gromadzimy się na modlitwie wokół naszego Pana – jak niegdyś apostołowie w Wieczerniku. Niedziela jest centralnym dniem ty­godniowego cyklu naszego życia – rozpoczynającym go jako dzień pierwszy i wieńczącym go jako dzień ósmy. Uświadamia nam to trzecie przykazanie Dekalogu: „Pamiętaj, abyś dzień święty świę­cił!”, a także – będące jego rozwinięciem – pierwsze z przykazań kościelnych: „Każdy wierzący w niedziele i święta nakazane ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych”. A zatem najważniejszym wydarzeniem w tym dniu winno być pobożne uczestnictwo w Eucharystii.

Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 13.09.2020r.

Zamknij