32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Bożego Narodzenia 02.01.2022

Trwa radość świąt Bożego Narodzenia – radość z zamieszkania Boga pomiędzy nami. Z tego to powodu chcemy być dobrzy dla drugich, tak samo jak Bóg jest dobry dla nas. Dzisiejsza liturgia słowa nawiązuje do istoty tajemnicy wcielenia. Oto Słowo – Druga Osoba Boska – stało się człowiekiem. Tym, którzy to Słowo przyjęli, dało moc, by mogli stać się dziećmi Bożymi (por. J 1,12). U progu nowego roku, który niedawno rozpoczęliśmy, prośmy Chrystusa: niechaj obdarza nas swoją mocą, abyśmy byli wierni słowu Bożemu i żyli nim na co dzień.

 • O 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia a codziennie o 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.
 • W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane jak w niedziele. Tego dnia zostanie pobłogosławiona kreda i woda, które będzie można zabrać do domu dla dokonanie obrzędu kolędowego błogosławieństwa.
 • Przez cały styczeń będą sprawowane Msze św. o bożonarodzeniowe błogosławieństwo dla rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii, które będą wyszczególnione w porządku nabożeństw.
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. Spowiedź św. dzieci z klas młodszych w poniedziałek o godz. 16.00; klas starszych w środę o godz. 16.00, młodzieży w piątek o godz. 18.00. Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.
 • W piątek o godz. 18.30 sprawowana jest Msza św. dla młodzieży. Dla kandydatów do bierzmowania z VII i VIII klas i młodzieży z III klas szkół ponadpodstawowych jest to liturgiczne spotkanie formacyjne.
 • W piątek będzie trwała całodzienna adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu, a od 20.00 całonocna w intencji świętości życia rodzinnego, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji Ojczyzny. Od 20.00 do 21.00 będzie ona miała charter nabożeństwa kolędowego, które zostało przygotowane przez Odnowę w Duchu Świętym. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Grupy czuwające prosimy o podjęcie służby. Przypominamy, że przez półgodzinna adoracje można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami
 • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie
 • Dzieci Maryi” zapraszają na jasełka w sobotę po wieczornej Mszy św. Serdeczne zachęcamy. Po przedstawieniu dzieci będą zbierać ofiarę na sztandar „Dzieci Maryi”
 • Katechezy i spotkania według wewnętrznych ustaleń.
 • Przez cały okres Bożego Narodzenia zapraszamy do adoracji Nowonarodzonego w betlejemskiej stajence.
 • Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w naszych diecezjalnych domach rekolekcyjnych. Terminarz rekolekcji jest wywieszony w przedsionku kościoła.
 • Bóg zapłać za modlitwy, składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty
 • Polecamy świąteczny numer Gościa Niedzielnego. Jest aktualny numer Małego Gościa Niedzielnego Są także inne czasopisma.
 • ZAPROSZENIE Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej KWK Murcki – Staszic pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego. Koncert odbędzie się w niedzielę 2 stycznia 2022r. w kościele pw. Wszystkich Świętych o godz. 15oo.
 • W przyszłą niedzielę, 9 stycznia, zespół De Silvers, znany ze śląskiej listy przebojów telewizji TVS, zaprasza na wspólne kolędowanie do Goczałkowic-Zdroju, do kościoła pw. św. Jerzego po Mszy św. o godz. 16.00

Bóg stał się człowiekiem, abyśmy mogli narodzić się na nowo w Jego wielkiej miłości, a przez to stać się Jego dziećmi. Papież Leon Wielki napisał szereg pełnych nauk o Bożym narodzeniu. W jednej z nich pyta: „Dlaczego Chrystus przyszedł na świat? Myślę, że dlatego – odpowiada – stał się dzieckiem ludzkim, abyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi”. Czas Bożego Narodzenia jest momentem, kiedy warto sobie zadać pytanie, czy dar tego Słowa pragniemy przyjąć, aby na nowo narodzić się i stać się dziećmi. Jezus przyszedł na świat w rodzinie Józefa i Maryi. Przez to wskazuje na ważność i wyjątkowość każdej ziemskiej rodziny.

.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną, rodzinne kolędowanie „Betlejem w Polsce” odbędzie się w plenerze. Koncerty zaplanowano w dwóch lokalizacjach i terminach:

 • przed katowickim Spodkiem w Uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia 2022 r. od godz.

 • w tzw. kampusie w Rybniku (przy Zespole Szkół Wyższych) w sobotę 15 stycznia 2022 roku od godz. 17.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych koncertach.

Msze św. w języku angielskim sprawowane są w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach (kościół mariacki, plac bł. ks. E. Szramka 1) w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 14. Najbliższe Msze św. zaplanowano na 2 i 16 stycznia, 6 i 20 lutego oraz 6 i 20 marca.

 • Rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia zaplanowano w dn. 21–23 stycznia 2022 r. w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Wszystkie informacje wraz z listą są dostępne na stronie duszpasterstwa służby zdrowia (dsz.katowice.pl). Koszt rekolekcji wynosi 200 zł.
 • Kościół jest otwarty każdego dnia do g. 21.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy i adoracji.
 • Zapraszamy dzieci i młodzież na cotygodniowe Msze św. szkolne w czwartki o godz. 17.00; młodzież do udziału w spotkaniach Ruchu Światło-Życie w piątki po wieczornej Mszy św.; dzieci do tworzenia wspólnoty Dzieci Maryi w soboty o 10,00; ministrantów na zbiórki w soboty o 9.00. Spotkania innych grup według harmonogramu
 • Sakrament Pokuty jest sprawowany każdego dnia przez godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.; w niedziele i święta pół godziny
 • Przypominamy o obowiązujących w przestrzeniach zamkniętych przepisach sanitarnych.
 • W dniach 13-23 maja jest organizowana pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Szczegóły w gablotce.
Więcej w Ogłoszenia
Ogłoszenia 26.12.2021r.

Zamknij